MediaTVPZapowiedzi TV

„Szpieg D’83” niemiecki serial szpiegowski w TVP2

Od 19 kwietnia, w każdy czwartek o godz. 20.45 widzowie TVP2 obejrzą niemiecki serial szpiegowski „SZPIEG D’83”. Ośmioodcinkowa produkcja opowiada o metodach działań Stasi i strukturach szpiegowskich mających na celu dogłębną inwigilację działań Republiki Federalnej Niemiec.

Główny bohater, 24-letni żołnierz wschodnioniemieckiej Armii Ludowej Martin Rauch (Jonas Nay) zostaje wysłany do Niemiec Zachodnich w 1983 r. aby szpiegować na rzecz Stasi.

Opis pierwszego odcinka

Jest rok 1983. Sytuacja na linii Wschód – Zachód się zaostrza. Ronald Reagan wygłasza przemówienie, w którym Związek Radziecki określa mianem „imperium zła”. Wywiad NRD chce sprawdzić, czy należy się liczyć z atakiem ze strony USA. Pracownicy służb bezpieczeństwa NRD, Lenora Rauch i generał Walter Schweppenstette organizują porwanie młodego żołnierza armii NRD, Martina Raucha, do Bonn. Tam zostaje on zmuszony do współpracy ze służbami wywiadowczymi. Jako adiutant generała Edela z armii Niemiec Zachodnich ma przekazać na Wschód informacje o zamiarach wojsk NATO. W zamian jego chora na raka matka ma uzyskać pomoc. Od tej chwili Martin Rauch to Moritz Stamm, pseudonim Koliber. Jego opiekunem jest agent Tobias Tischbier, który szkoli go w rzemiośle szpiega. Moritz trafia do koszar Bundeswehry, gdzie fotografuje tajne dokumenty generała NATO, Jacksona. Mimo, że wykonał zadanie, wbrew obietnicy, nie dostaje pozwolenia na powrót do domu. Obsada: Jonas Nay, Maria Schrader, Ulrich Noethen i inni. Reż. Edward Berger, Samira Radsi.

Premiera 19 kwietnia br., w TVP2, emisja w każdy czwartek, godz. 20.45

Odcinki dostępne są również na TVP VOD (vod.tvp.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *