„Szukamy Złotych Gwiazd” – plebiscyt „Gazety Wyborczej” na najlepsze inwestycje unijne w Polsce

W piątek, 11 lutego br. ruszy plebiscyt „Szukamy Złotych Gwiazd”, w którym redakcje lokalne „Gazety Wyborczej” wraz z czytelnikami wybiorą najważniejsze i najbardziej użyteczne przedsięwzięcia zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Swoje kandydatury do plebiscytu można zgłaszać do 18 lutego br. Zwycięzców z poszczególnych regionów kraju poznamy 17 marca br. podczas uroczystej gali transmitowanej online na Wyborcza.pl

 

Przez prawie 18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej zrealizowano tysiące projektów ze wsparciem wspólnotowych pieniędzy, wartych miliardy złotych. Dzięki nim powstały nowe i zmodernizowane drogi, mosty, zrewitalizowane centra miast, biblioteki, sale kongresowe, oczyszczalnie ścieków i nowe sieci wodociągowe, a do użytku pasażerów oddano nowoczesne autobusy i tramwaje. Wśród projektów znalazły się także środki na wsparcie dla osób, które chcą podnieść kompetencje czy założyć firmę oraz dotacje dla naukowców i przedsiębiorstw.

Redakcja „Gazety Wyborczej” postanowiła sprawdzić, które z tych przedsięwzięć są najważniejsze dla czytelników dziennika i w ramach plebiscytu pt. „Szukamy Złotych Gwiazd” wspólnie z nimi wybierze te najbardziej użyteczne.

„Wyborcza” zachęca wszystkich do przesyłania swoich propozycji. Zgłaszać można ukończone już inwestycje, przebudowy, modernizacje lub przedsięwzięcia związane z przedsiębiorczością, ekologią, nauką czy integracją społeczną. Powinny to być projekty, które diametralnie odmieniły sytuację danego regionu lub wpłynęły na jakość życia jego mieszkańców.

Kandydatury można zgłaszać do 18 lutego br. Szczegółowe informacje, jak to zrobić, znaleźć będzie można na Wyborcza.pl, a także na łamach wydań lokalnych dziennika.

Z nadesłanych przez czytelników propozycji redakcje lokalne „Wyborczej” wybiorą po 9 lub 12 projektów. Następnie na Wyborcza.pl rozpocznie się internetowe głosowanie, które wyłoni 20 najważniejszych przedsięwzięć z różnych regionów Polski. Potrwa ono od 25 lutego br. do 6 marca br.

Zwycięzców poznamy 17 marca br. podczas uroczystości podsumowującej plebiscyt „Szukamy Złotych Gwiazd”, transmitowanej na żywo na Wyborcza.pl. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na łamach lokalnych wydań „Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl dzień później – 18 marca br.

Plebiscyt „Szukamy Złotych Gwiazd” organizowany jest w ramach szerszej akcji pod tym samym tytułem, w której od sierpnia 2021 r. na łamach „Gazety Wyborczej” oraz na Wyborcza.pl ukazują się materiały pokazujące wpływ finansowych środków unijnych i polityki Funduszu Spójności na rozwój Polski. Projekt jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej. Artykuły na ten temat znaleźć można na Wyborcza.pl.

„Gazeta Wyborcza”jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec grudnia 2021 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” liczyła ponad 280 tys.

Wyborcza.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *