Tadeusz Pawłowski gościem Cafe Futbol

Były reprezentant Polski, Tadeusz Pawłowski będzie gościem najbliższego Cafe Futbol. Wrocławianin w przeszłości dużo czasu spędził w Austrii, będąc zarówno zawodnikiem, jak i trenerem. Przypomnijmy, że reprezentacja tego kraju będzie najbliższym rywalem Polaków w eliminacjach mistrzostw Europy 2020.

 

Pawłowski do grudnia 2018 roku prowadził Śląsk Wrocław. Wcześniej trenował m.in. Wisłę Kraków, a także wiele zespołów w Austrii. Pochodzący z Wrocławia trener w latach 80-tych występował w drużynach Admira Wacker Wiedeń oraz SC Bregenz. Następnie rozpoczął karierę trenerską. 65-latek szkolił zarówno młodzieżowe, jaki i seniorskie drużyny. W temacie austriackiego futbolu jest zatem jednym z większych ekspertów w Polsce.

W czwartek 21 marca Polacy w Wiedniu rozpoczną zmagania w eliminacjach Euro 2020. To właśnie Austria będzie pierwszym rywalem Biało-Czerwonych. Ostatni mecz z tą drużyną rozegraliśmy w 2008 roku podczas mistrzostw Europy. Wtedy po pamiętnym rzucie karnym dla Austriaków w 93. minucie padł remis. Obie drużyny nie wyszły jednak z grupy, w której rywalizowali jeszcze Niemcy oraz Chorwaci. W Cafe Futbol wrócimy wspomnieniami do tamtych czasów.

Ponadto w programie Marcin Feddek przeanalizuje pod względem taktycznym obecną reprezentację Austrii. Nasi najbliżsi rywale grają ostatnio w kratkę. W Lidze Narodów w grupie 3 Ligi B zajęli drugie miejsce za Bośnią i Hercegowiną. Przypomnijmy, że w eliminacjach do Euro 2020 poza Austriakami rywalami podopiecznych Jerzego Brzęczka będą również Macedończycy, Słoweńcy, Łotysze oraz Izraelczycy.

Prowadzący: Mateusz Borek
Eksperci: Roman Kołtoń, Cezary Kowalski, Tomasz Hajto
Analiza taktyczna: Marcin Feddek
Gość: Tadeusz Pawłowski

Cafe Futbol w niedzielę od godziny 11.00 w Polsacie Sport oraz na Polsatsport.pl

Dogrywka Cafe Futbol od godziny 12.25 na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *