MediaZapowiedzi TV

„Tajemnice Dolnego Śląska” wkrótce na HISTORY Channel

Łukasz Kazek, niezwykły polski odkrywca i jeden z najpopularniejszych youtuberów zajmujących się historią kolejny raz zagłębi się w przeszłość najbardziej tajemniczego regionu Polski. „Tajemnice Dolnego Śląska” od 24 października tylko na HISTORY Channel.

 

Łukasz Kazek, polski dziennikarz i popularyzator historii, autor książek, prezenter telewizyjny i gospodarz popularnego kanału History Story na platformie YouTube powraca, aby ponownie zabrać widzów na Dolny Śląsk. W nowym programie „Tajemnice Dolnego Śląska” Łukasz zmierzy się z mitami i legendami, które wciąż są żywe wśród miejscowej ludności, wyruszy na poszukiwania nazistowskiego złota w opuszczonej średniowiecznej kopalni, w Wałbrzychu odkryje dawno zapomniane nazistowskie mauzoleum i stary magazyn pełen artefaktów z czasów II wojny światowej.

W swoich poszukiwaniach Łukasz i współpracujący z nim pasjonaci wykorzystują najnowsze technologie, drony, ciężkie maszyny i podwodne roboty. W programie nie zabraknie również rozmów ze świadkami historii i ekspertami.

– W A+E Networks niezwykle ważne są dla nas produkcje lokalne. Dla widzów również – o czym świadczą wyniki ich oglądalności oraz komentarze, które otrzymujemy od naszych odbiorców. Po ogromnym sukcesie programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” w październiku na antenie HISTORY Channel zobaczymy „Tajemnice Dolnego Śląska”. Ta produkcja cieszy mnie tym bardziej że na ekrany powraca Łukasz Kazek – człowiek o ogromnej wiedzy i charyzmie. Łukasz jest doskonałym przewodnikiem i storytellerem, a historie przedstawiane w programie prezentuje z niezwykłą pasjąmówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji w A+E Networks.

– Dolny Śląsk z oczywistych względów jest regionem bliskim mojemu sercu. Z przyjemnością zagłębiam się w jego historię i próbuję rozwikłać tajemnice, które po dziś dzień nie zostały rozwiązane. W nowym programie przybliżę widzom m.in. temat procesów o czary, którymi interesowała się też czarna eminencja III Rzeczy, Henrich Himmler. Sprawdzę też, czy światowej sławy obrazy zostały ukryte w kopalni na Dolnym Śląsku mówi Łukasz Kazek, prowadzący „Tajemnice Dolnego Śląska”.

Premiera programu „Tajemnice Dolnego Śląska” we wtorek, 24 października o godz. 21:00

foto. A+E Networks Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *