Internet & Gry - Reklama

Tajemnicze pudełko Media Expert? Nie daj się nabrać!

Kolejny raz otrzymujemy od Klientów zgłoszenia na temat podejrzanego rozdania jednego z dużych marketów ze sprzętem RTV i AGD.

 

Jesteś zwycięzcą tajemniczego pudełka!

Cyberprzestępcy przesyłają maila na temat nagrody do odbioru – tajemnicze pudełko Media Expert. Wartość takiego prezentu to prawie 2000zł, więc jest to bardzo kusząca oferta. Aby otrzymać box, musisz podać jedynie adres do wysyłki i opłacić dostawę produktu w wysokości 13zł. W związku z tym, warto zaznaczyć, że płatność możliwa jest jedynie poprzez podanie danych karty. Na stronie znajdują się fałszywe komentarze innych zdobywców Mystery Boxa.

Co mi grozi?

Wprowadzenie danych karty płatniczej na fałszywej stronie umożliwi przestępcom uruchomienie płatnych subskrypcji na Twoim koncie. Dodatkowo, aby otrzymać wspomniany box, musimy podać nasze dane kontaktowe, a umieszczenie ich na mało wiarygodnej stronie może skutkować dużą ilością spamu i próbami wyłudzenia kolejnych informacji. W związku z tym, istnieje ryzyko, że te dane zostaną sprzedane lub przekazane innym cyberprzestępcom.

 

 

— Oszuści próbują uśpić czujność dodając w witrynie takie informacje jak “Gwarancja zwrotu pieniędzy”, “Bezpieczna transakcja”, “Zweryfikowane przez VISA”. Nie mają one nic wspólnego z prawdą. Ważne jest więc, aby być ostrożnym i nie udostępniać swoich danych osobowych na podejrzanych stronach internetowych!ostrzega Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

O tym pamiętaj

– Nie wierz w okazje, które pojawiają się w mailach lub reklamach, zawsze weryfikuj prawdziwość tych wiadomości

– Podejrzane maile zawsze oznaczaj jako SPAM

– Nie odpowiadaj na maila, ani nie korzystaj z podanych linków czy załączników

– Sprawdzaj nadawcę wiadomości – czy jest to oficjalny mail danej firmy? Oszuści najczęściej korzystają z wykradzionych prywatnych adresów lub maili jednorazowych

foto, źródło. CyberRescue

2 komentarze do “Tajemnicze pudełko Media Expert? Nie daj się nabrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *