„Taniec z gwiazdami” doczeka się swojej 60. edycji!

BBC Studios ogłosiło dziś sprzedaż formatu „Taniec z gwiazdami” do Mongolii. Jest to 60. terytorium, które uzyskało licencję na ten wyjątkowy format rozrywkowy, który przyciąga przed telewizory widzów na całym świecie. Wyprodukowany dla telewizji Mongol TV, 13-odcinkowy program trafi do preprodukcji w tym miesiącu i zostanie wyemitowany na początku 2021 roku.

 

„Sprzedaż 60. licencji formatu „Taniec z Gwiazdami” to emocjonujące wydarzenie dla BBC Studios i wszystkich zespołów tworzących tę odnoszącą sukcesy markę. Jest to dowód na to, że brytyjska kreatywność nadal dostarcza rozrywki ludziom na całym świecie. Bardzo się cieszę, że możemy dzielić tę chwilę z telewizją Mongol TV i wiem, że „Taniec z gwiazdami” poderwie do tańca widzów w całej Mongolii”powiedział André Renaud, SVP, Global Format Sales w BBC Studios Distribution.

„Jesteśmy naprawdę dumni i podekscytowani, mogąc produkować mongolską edycję „Tańca
z gwiazdami”. Wierzymy, że w Mongolii program okaże się równie wielkim sukcesem, jak na całym świecie”.powiedział Nomin Chinbat z Mongol TV

Od czasu pierwszej lokalnej adaptacji formatu przez australijski kanał Channel 7 w 2004 roku, „Taniec z gwiazdami” stał się globalnym fenomenem, osiągając ponad 350 sezonów i 4000 odcinków w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Polska, Indie, RPA i Rosja. Program był emitowany na wszystkich kontynentach na Ziemi z wyjątkiem Antarktydy.

„Taniec z gwiazdami” jest znany na całym świecie z zapierającej dech w piersiach choreografii, charyzmatycznych paneli jurorów i rozrywki dla całej rodziny, pełnej energii, poczucia humoru, blichtru i przepychu. Znane twarze, które pojawiły się na parkiecie, to m.in. Kim Kardashian, Buzz Aldrin,a nawet książę Emanuele Filiberto z Sabaudii. Pierwszy odcinek najnowszego amerykańskiego sezonu (29), w którym jako sędziowie wystąpili nowa prowadząca Tyra Banks i Derek Hough, miał premierę w poniedziałek 14 września 2020 r., Program okazał się najlepszym programem rozrywkowym tego wieczoru i odnotował imponujący 30% wzrost widowni w grupie wiekowej 18-49 lat w stosunku do poprzedniego roku.

Format nieustannie poszukuje sposobów, aby olśnić międzynarodową publiczność i przekraczać granice:

· W duńskiej edycji w 2019 roku jako pierwsza w historii wygrała para tej samej płci: aktor
i komik Jakob Fauerby oraz jego partner taneczny Silas Holst.

· Holenderski mistrz paraolimpijski Bibian Mentel był pierwszą gwiazdą, która tańczyła na wózku inwalidzkim i awansowała do finału w 2019 roku, podczas gdy model Nyle DiMarco został pierwszym niesłyszącym zwycięzcą „Tańca z gwiazdami” w USA w 2016 roku.

· W wieku 91 lat włoski aktor i reżyser Giorgio Albertazzi był najstarszym uczestnikiem programu, rywalizując we włoskiej edycji w 2014 roku.

· Ograniczenia wynikające z pandemii w tym roku spowodowały, że produkcje wykorzystały innowacyjne i kreatywne sposoby przeniesienia programu w przestrzeń wirtualną. W Australii za pomocą zdalnych kamer sfilmowano olśniewający taniec na dachu.

Niektóre gwiazdy nie mogą się nacieszyć swoimi doświadczeniami na parkiecie. Rossy de Palma rywalizowała o trofeum we Francji i Hiszpanii, podczas gdy Pamela Anderson próbowała wygrać zarówno w wersji amerykańskiej jak i francuskiej. Alfons Haider jest jedyną osobą w historii „Tańca z gwiazdami”, która była głównym prowadzącym, prowadzącym za kulisami, sędzią i uczestnikiem w austriackiej wersji programu.

Tylko w tym tygodniu zostaną wyemitowane nowe odcinki programu w USA, na Ukrainie, w Finlandii, Nepalu, Norwegii i Polsce.

Polska jest drugim krajem na świecie po Stanach Zjednoczonych pod względem liczby wyprodukowanych sezonów. Do tej pory powstały 24 sezony „Tańca z gwiazdami” – w tej chwili na antenie jest 11 edycja produkowana przez Polsat, wcześniej 13 sezonów wyemitował TVN.

WIDEO !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *