Telenowela historyczna „Korona królów” od 1 stycznia 2018 w TVP1

Barwna, kostiumowa opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. „Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 od 1 stycznia 2018 r. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
 
„Korona Królów” to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja nowej telenoweli historycznej produkowanej przez TVP rozpoczyna się w 1333 roku. Umiera Król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, w którego rolę wciela się Mateusz Król. W tle miłość, dworskie intrygi, trudne relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy. W „Koronie Królów” historia Polski jest fascynująca i intrygująca.
Zdjęcia do serialu trwają od lipca tego roku. Oprócz fascynującej historii na uwagę zasługują także wyjątkowe kostiumy, wnętrza oraz plenery, w których rozgrywa się akcja.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *