PolecaneTVP

Telewizja Biełsat nie będzie likwidowana

– Telewizja Biełsat nie będzie likwidowana – powiedział w środę w Mińsku dziennikarzom wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Sprawa dalszego funkcjonowania Biełsatu była jednym z tematów rozmów polskiej delegacji z przedstawicielami białoruskiej opozycji.

W Mińsku delegacja polskiego Sejmu prowadziła też rozmowy z kierownictwem białoruskiego parlamentu, MSZ, Kościoła katolickiego i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że omawiano m.in. współpracę parlamentarną, gospodarczą, funkcjonowanie organizacji polskich i kwestię emisji na Białorusi kanału telewizyjnego TVP Polonia.
Po spotkaniu z przedstawicielami białoruskiej opozycji, pytano wicemarszałka o kwestię telewizji Biełsat. – Ona funkcjonuje. Wiadomości o tym, że ma być likwidowana są nieprawdziwe. Natomiast pojawił się taki plan, żeby jakby bardziej uniezależnić ją od rządu – to znaczy, żeby była finansowana przez telewizję publiczną, a nie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych – zaznaczył Ryszard Terlecki.
Kilka dni temu szefowa Biełsatu Agnieszka Romaszewska poinformowała, że MSZ zerwał umowę na finansowanie i nowej do tej pory nie podpisał. Pojawiły się więc spekulacje o ryzyku zamknięcia stacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *