Sport w TVWAŻNE

Telewizja Polska zakupiła licencje do zawodowych gal bokserskich

Telewizja Polska nabyła od firmy KnockOut Promotions prawa do zawodowych gal bokserskich, także z udziałem polskich pięściarzy: Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Krzysztofa Głowackiego czy Artura Szpilki. Umowę podpisali: Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP i Andrzej Wasilewski, szef KnockOut Promotions. Poinformowano o tym podczas piątkowej (16 marca) konferencji prasowej w siedzibie TVP.

Umowa obowiązuje do końca 2021 roku a w tym czasie na antenach Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć 32 gale bokserskie: zarówno z udziałem polskich zawodników, jak i tych najbardziej znanych bokserów zagranicznych. Będą one pokazywane w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl a także w aplikacji TVP Sport. Dodatkowo, walka wieczoru z udziałem polskiego zawodnika będzie transmitowana na antenie otwartej. Na początek wielkie starcie w Cardiff – 31 marca o tytuł zawodowego mistrza świata federacji WBA, WBO i IBF w kategorii ciężkiej zmierzą się niepokonani w zawodowym ringu: Anthony Joshua i Joseph Parker.

Boks jest jedną z najważniejszych dyscyplin w Polsce. Zakup licencji to także gwarancja, że najlepsi nasi pięściarze wrócą na stale do TVP! Wśród nich znajdą się: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (kategoria wagowa junior ciężka) – były mistrz świata WBC i IBF, Krzysztof Głowacki (junior ciężka) – ostatni polski mistrz świata zawodowców (WBO), aktualnie zajmujący pozycję numer 1 na świecie, wkrótce będzie walczył o odzyskanie tytułu; Artur Szpilka (junior ciężka, ciężka) – w 2016 walczył o pas mistrza świata WBC. Oprócz nich w ringu prezentować się będą: Andrzej Wawrzyk (ciężka), Maciej Sulęcki (średnia), Michał Syrowatka (junior półśrednia); Patryk Szymański (junior średnia), Kamil Łaszczyk (super piórkowa) oraz aktualna mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska.

– Boks to bardzo ważna dziedzina sportu, ze względu na sukcesy polskich pięściarzy i tradycje. To jest sport, który się bardzo dobrze oglądapowiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP. Duże zainteresowanie jest nie tylko transmisjami, ale także powtórkami.
Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport podkreślił, że współpraca telewizji publicznej z Leszkiem Piotrowskim, prezesem Polskiego Związku Bokserskiego powinna przyczynić się do odbudowy zarówno boksu olimpijskiego, jak i zawodowego.

Nabycie licencji na walki zawodowe będzie ważnym uzupełnieniem oferty bokserskiej Telewizji Polskiej. TVP Sport posiada już bowiem umowę z Polskim Związkiem Bokserskim na najważniejsze turnieje boksu olimpijskiego w naszym kraju: mistrzostwa Polski, Memoriał Feliksa Stamma, Memoriał Leszka Drogosza i mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski a także turniej olimpijski podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku. Oznacza to, że TVP pozyskała na lata, praktycznie na wyłączność, jedną z pięciu najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym kraju. Podobnie jak ma się to ze skokami narciarskimi, lekkoatletyką, piłką ręczna i hokejem na lodzie.

Podczas konferencji prasowej Krzysztof „Diablo” Włodarczyk bardzo miło wspominał współpracę z TVP sprzed niemal 20 lat, kiedy TVP1 transmitowała jego walki. – Był to dla nas bardzo dobry czas. Z kolei Ewa Piątkowska wyraziła nadzieję, ze wspólna praca trenerów, promotorów i TVP może przyczynić się do ogromnej popularyzacji pięściarstwa w Polsce. Na spotkaniu obecni byli też inni znakomici bokserzy związani z KnockOut Promotions: Krzysztof Głowacki, Maciej Sulęcki i Kamil Szeremeta, a także trenerzy: Fiodor Łapin i Andrzej Gmitruk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *