Telewizja Republika z koncesją do 2033 roku

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednogłośnie przyjęła uchwałę o przyznaniu Telewizji Republika koncesji na kolejne 10 lat, poinformowała na Twitterze członek gremium Teresa Bochwic.

 

„Poprzednią koncesję dostaliśmy 10 lat temu w warunkach dużej niepewności. Zastanawialiśmy się czy nie będziemy musieli zarejestrować się zagranicą bo skład rady (KRRiTV przyp. red.) nie wspierał pluralizmu i dopiero kiedy okazało się, że nie są w stanie zablokować emisji to tą koncesję dostaliśmy”, powiedział w rozmowie z portalem tvrepublika.pl prezes stacji Tomasz Sakiewicz.

Aktualnie Telewizja Republika nadaje swój program na mocy koncesji satelitarnej obowiązującej od 6 maja 2013 r.

„Dziś sytuacja jest inna i cieszymy się, że dostaliśmy koncesję i że możemy nadawać. Nie jest to co prawda koncesja na multiplex, która jest naszym celem ale mamy nadzieję, że i tam uda się nam wejść, choć biorąc pod uwagę to, że jesteśmy dostępni w ofercie kablowej, poprzez platformy satelitarne oraz przez internet to nasz sygnał dociera praktycznie wszędzie”, ocenił Tomasz Sakiewicz.

Telewizję Republika można odbierać drogą satelitarną, w internecie oraz cyfrowo drogą naziemną w Katowicach, w Warszawie, we Wrocławiu i w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *