Terminarz i plan transmisji 1. kolejki PlusLigi

Sezon 2019/20 w ekstraklasie siatkarzy czas zacząć! Czternaście drużyn powalczy o mistrzostwo Polski, a tytułu broni Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Już pierwsza seria gier przyniesie kilka niezwykle interesujących konfrontacji.

 

 

 

 

 

Pierwszy mecz sezonu 2019/20 zostanie rozegrany w sobotę 26 października w Hali Urania w Olsztynie. Tamtejszy Indykpol zmierzy się z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. W tym samym dniu Cuprum Lubin podejmie rewelację poprzednich rozgrywek – Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Drużyna Projekt Warszawa (dawne ONICO), która dopiero kilka dni przed startem potwierdziła start w rozgrywkach i otrzymała warunkową licencję zmierzy się z najsłabszą ekipą poprzedniego sezonu – MKS Będzin. Siatkarze z Będzina mierzą w tym sezonie trochę wyżej. Poprowadzi ich Jakub Bednaruk, który w przeszłości trenował drużynę ze stolicy. Sobotnią rywalizację zakończy starcie BKS Visła Bydgoszcz z trzecią drużyną poprzedniego sezonu – Jastrzębskim Węglem.

W niedzielę dwa kolejne spotkania i sentymentalnych powrotów ciąg dalszy. Piotr Gruszka pracę w Asseco Resovii rozpocznie wyjazdowym starciem z GKS Katowice – drużyną, którą prowadził przez trzy ostatnie sezony. Debiutujący w roli szkoleniowca Trefla Gdańsk Michał Winiarski wróci z kolei do Bełchatowa, gdzie przez dwa poprzednie lata był asystentem trenera Roberto Piazzy, a wcześniej występował jako siatkarz.

Pierwsza kolejka spotkań zostanie dokończona dopiero 6 listopada, gdy mistrz Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z beniaminkiem – MKS Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie zaplanowano początkowo na 26 października i miało zostać rozegrane w Suwałkach. Okazało się jednak, że w tym terminie nie uda się dokończyć prac związanych z budową tamtejszej Hali Widowiskowo-Sportowej. W tej sytuacji zdecydowano się na zmianę terminu i gospodarza tego meczu.

Terminarz i plan transmisji 1. kolejki PlusLigi 2019/20:

2019-10-26: Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

2019-10-26: Cuprum Lubin – Aluron Virtu CMC Zawiercie sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

2019-10-26: Projekt Warszawa – MKS Będzin sobota, godzina 19.00

2019-10-26: BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra

2019-10-27: GKS Katowice – Asseco Resovia niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

2019-10-27: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

2019-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *