NC+Sport w TV

The Best of Sauerland 2017 w weekend w Fightklubie

Dwie walki z udziałem Tyrona Zeuge oraz pojedynki: Patrick Nielsen vs Beibi Berrocal i Kubrat Pulew vs Kevin Johnson. Co je łączy? Wszystkie miały miejsce w tym roku i były organizowane przez grupę Sauerlanda. Przypomnimy je 30 grudnia w Fightklubie.

 

W ostatnich tygodniach coraz głośniej mówiło się o walce Kubrata Pulewa z najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej, Anthonym Joshuą. Póki co, negocjacje prowadzą obozy obu zawodników, sam Bułgar w mijających dwunastu miesiącach wyszedł na ring tylko raz, w Sofii zmierzył się z Kevinem Johnsonem – walką tą rozpoczniemy podsumowanie 2017 roku spod znaku gal Sauerlanda.
Dla Pulewa była to dopiero druga walka w ojczyźnie i pierwsza, w której na własnym terenie bronił on pasa WBA Intercontinental w królewskiej kategorii wagowej. Johnson do Sofii przyjeżdżał sprawić niespodziankę i podreperować nieco swój bilans, w pięciu poprzedzających to starcie potyczkach doznał bowiem aż czterech porażek, choć przyznać trzeba, że mierzył się w nich z absolutną czołówką wagi ciężkiej, m.in. wspominanym Joshuą oraz Manuelem Charrem i Dereckiem Chisorą. Zakontraktowana na dwanaście rund walka w sofijskiej Arenie Armeec rozegrana została na pełnym dystansie. Kto wyszedł z niej zwycięsko?

Pojedynek Pulewa z Johnsonem miał miejsce w kwietniu, trzy miesiące wcześniej w Struer Arenie w Danii odbyła się z kolei gala, na której w walce wieczoru rękawice skrzyżowali Patrick Nielsen i Beibi Berrocal. Pierwszy z nich przystępował do potyczki z bilansem 28-1-0, Kolumbijczyk ze statystykami na poziomie 17-3-0. Dla drugiego z nich był to debiutancki występ na Starym Kontynencie, wcześniej walczył tylko w ojczyźnie, a także raz w Meksyku i na antypodach. W Struer nie był faworytem, postawił jednak Nielsowi twarde warunki i przez pełne dziesięć rund rywalizował z nim na bardzo zbliżonym poziomie.

W drugiej części podsumowania najciekawszych gal Sauerlanda dwa pojedynki z udziałem Tyrona Zeuge. 25-letni Niemiec w obu z nich bronił pasa WBA World w wadze superśredniej, po który sięgnął w ubiegłym roku wygrywając z Giovannim De Carolisem. W pierwszym zmierzył się z Isaackiem Ekpo, w kolejnym z Paulem Smithem.

Starcie z Nigeryjczykiem miało miejsce w marcu w Poczdamie. W trzeciej rundzie Zeuge otrzymał wówczas przypadkowe uderzenie głową, które spowodowało rozcięcie nad prawym okiem. Niemiec walczył jeszcze przez dwie rundy – obie zresztą wygrywając – po czym sędzia zarządził zakończenie pojedynku. Zeuge obronił w ten sposób pas, a Ekpo zapisał na swoim koncie trzecią porażkę w karierze. Kolejna walka, ze Smithem, nie miała już tak dramatycznego przebiegu, pięściarz zza naszej zachodniej granicy kontrolował wydarzenia na ringu, pewnie prowadził na punkty i dowiózł wygraną do ostatniego gongu. Brytyjczyk nie stanowił dla niego poważniejszej przeszkody, a o dominacji Zeuge najlepiej świadczy wynik starcia, który wszyscy trzej sędziowie punktowali w stosunku 119:108.

Najciekawsze walki 2017 roku organizowane przez grupę Sauerland Promotions w sobotę 30 grudnia o godz. 22.00 w Fightklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *