The Dumplings zagrają w Czwórce (wideo)

Na nowej płycie przyznają, że w bezruchu wolniej płynie czas, ale sami nie próżnują. The Dumplings zagrają w Czwórce na żywo „Raj”.

 

The Dumplings to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach – znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia.

Zadebiutowali w 2013 roku, rok później ukazała się ich pierwsza płyta „No Bad Days”, za którą młodzi muzycy otrzymali Fryderyka w kategorii „Najlepszy debiut”, a wydany w 2015 roku krążek „Sea You Later” pokrył się złotem.

Nowa płyta „Raj” została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców złotych albumów „No Bad Days” i „Sea You Later”. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

Justyna Święs i Kuba Karaś o „Raju”: Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in.filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.

 

 

Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

Zorganizowany przez radiową Czwórkę koncert The Dumplings odbędzie się we wtorek (20 listopada), o godz. 19.00, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, a poprowadzi go Ula Kaczyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *