The Open na sportowych antenach Polsatu

W czwartek 18 lipca rusza 148. edycja najstarszego turnieju golfowego The Open. Coroczne zmagania odbywają się na polach golfowych w Wielkiej Brytanii, tym razem w Royal Portrush w Irlandii Północnej. Organizatorzy spodziewają się świetnej pogody, co… nie napawa optymizmem.

 

 

68 lat czekali kibice z Irlandii Północnej, by gościć popularny The Open w swojej części Zjednoczonego Królestwa. Dotychczas impreza gościła głównie w Anglii oraz Szkocji, jednak w kraju ze stolicą w Belfaście odbędzie się po raz drugi w historii. Jest to rywalizacja z ogromną tradycją, która pielęgnowana jest przez Brytyjczyków każdego roku.

The Open, zwany także British Open wywodzi się z tradycji pasterskich. Korzenie turnieju sięgają średniowiecza, kiedy to znudzeni wyprowadzaniem owiec pasterze urządzali sobie pojedynki w golfa. Górzyste tereny północnej Anglii oraz Szkocji idealnie nadawały się do tej rywalizacji. Pola do gry nazywane przez Brytyjczyków links, do dziś zachowały się w słowniku tej gry i są bardzo charakterystyczne dla wyspiarskiego golfa.

– Pola links znajdujące się na wybrzeżach są ważną częścią The Open. Turniej musi być nad morzem, gdzie pada deszcz, a wiatr urywa głowy. Niestety organizatorzy załamują ręce, ponieważ zapowiada się fantastyczna pogoda powiedział Andrzej Person, znawca golfa, ekspert Polsatu Sport.

To właśnie pogoda cechuje zawody British Open. Łyse pola bez przeszkód nie stanowią trudności dla zawodników, jeśli warunki pogodowe są sprzyjające.

– Bez deszczu i wiatru te pola są bezbronne. W Stanach Zjednoczonych podczas zawodów widzimy palmy i oczka wodne. Organizatorzy starają się utrudnić życie zawodnikom, jak mogą. W Wielkiej Brytanii wiedzą, że nie mogą bardziej przeszkadzać graczom, bo byłoby im za ciężkododał.

Transmisja turnieju The Open na sportowych antenach Polsatu od czwartku 18 lipca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *