MediaZapowiedzi TV

Thrillera “Anatomia zła” w Kino Polska

Krzysztof Stroiński w roli byłego cyngla mafii? Dlaczego nie. Premierą tygodnia w Kino Polska będzie trzymający w napięciu thriller Anatomia zła, za który Stroiński otrzymał Złote Lwy w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska. Gdy płatny zabójca Lulek warunkowo trafia na wolność, dostaje ofertę nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze i święty spokój ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie…

Wśród interesujących propozycji tygodnia znajdą się ponadto Układ zamknięty – jeden z najgłośniejszych polskich thrillerów ostatnich lat z Januszem Gajosem w roli głównej oraz thriller Kret – doceniony przez krytykę debiut reżyserski Rafaela Lewandowskiego, który podejmuje wątek lustracji i skomplikowanych relacji ojca z synem. Marian Dziędziel za rolę Zygmunta, działacza antykomunistycznego oskarżonego o współpracę z SB, otrzymał Złote Lwy w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Borys Szyc, Magdalena Czerwińska i Wojciech Pszoniak.

PREMIERA KINO POLSKA

Anatomia zła

thriller, Polska 2015
reż. Jacek Bromski
wyst.: Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Michalina Olszańska, Piotr Głowacki, Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat

Płatny zabójca Lulek warunkowo trafia na wolność. Wkrótce potem prokurator, który wsadził Lulka za kraty, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, czystą kartotekę i możliwość opuszczenia kraju, Lulek ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego.

Zabójca angażuje do pomocy wydalonego z armii snajpera Staszka, uczestnika nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, Lulek wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego. Jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. Staszek zaczyna podejrzewać Lulka o złe intencje. Presja czasu rośnie. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie…

7 grudnia / 20:00

Układ zamknięty

thriller, Polska 2013
reż. Ryszard Bugajski
wyst.: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Robert Olech, Przemysław Sadowski

Oparty na faktach, jeden z najgłośniejszych polskich thrillerów ostatnich lat. Film opowiada historię trzech świetnie prosperujących biznesmenów, którzy padają ofiarą zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora-karierowicza i cynicznego naczelnika urzędu skarbowego.

10 grudnia / 20:00

Kret

thriller, Polska, Francja 2010
reż. Rafael Lewandowski
wyst.: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska, Wojciech Pszoniak, Sławomir Orzechowski, Bartłomiej Topa

Odkąd Paweł rozkręcił z ojcem Zygmuntem wspólny biznes, jego rodzina zaczyna coraz bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. Niestety, marzenia o spokojnym i dostatnim życiu przekreśla artykuł o przeszłości Zygmunta, który godzi w jego dobre imię.

Z dnia na dzień współpracownicy Pawła odwracają się od niego, a małżeństwo z Ewą przeżywa poważny kryzys. Paweł zrobi wszystko, by poznać prawdę i oczyścić ojca z zarzutów.

13 grudnia / 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *