Kultura, muzyka, kino, moda

TikTok ponownie oficjalnym partnerem rozrywkowym Konkursu Piosenki Eurowizji 2024

Wielkimi krokami zbliża się 68. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji – największego na świecie wydarzenia muzycznego. Już trzeci rok z rzędu TikTok został wybrany przez Europejską Unię Nadawców jako jego oficjalny partner rozrywkowy.

 

Co roku społeczność TikToka na całym świecie celebruje to międzynarodowe święto muzyki i kultury, tworząc trendy związane z Eurowizją (@eurovision) inspirowane twórczością ulubionych artystów. Do tej pory opublikowano już ponad 584 500 postów oznaczonych jako #Eurovision, a w tym roku społeczność TikToka ma być bliżej konkursu niż kiedykolwiek wcześniej.

Status Oficjalnego Partnera Rozrywkowego sprawia, że TikTok jest miejscem, w którym można znaleźć wszystko, co dotyczy konkursu. Wyjątkowe, zakulisowe treści dostępne w aplikacji pozwalają przeżywać największe na świecie wydarzenie muzyczne w zupełnie nowy sposób i wnieść wrażenia fanów konkursu na wyższy poziom. Już teraz mogą oni śledzić specjalny hasthag #Eurovision2024, który otworzy przed nimi drzwi do ekskluzywnych treści, dzięki którym znajdą się w samym sercu eurowizyjnych wydarzeń.

Społeczność TikToka z całych sił wspiera Eurowizję, a wielu artystów zyskuje tam popularność zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu konkursu. Przykładem może być Käärijä – reprezentant Finlandii, który zajął drugie miejsce w zeszłorocznej edycji. “Jestem zwykłym facetem, który chce tworzyć muzykę i uszczęśliwiać ludzi. Teraz Käärijä staje się viralem na TikToku – jestem taki szczęśliwy!” – mówił artysta.

Tegoroczna edycja Eurowizji odbywa się w szwedzkim Malmö, po spektakularnym zwycięstwie Loreen w Liverpoolu w 2023 roku. Szwecja to kraj, z którego wywodzi się jeden z najpopularniejszych zwycięzców Eurowizji wszech czasów. Legendarny zespół ABBA wygrał konkurs 50 lat temu z piosenką “Waterloo”, która otworzyła przed grupą drzwi do światowej sławy. Tegoroczny gospodarz wydarzenia to również rekordzista jeśli chodzi o liczbę zwycięstw. Podobnie jak Irlandia, Szwecja triumfowała już 7 razy. Zeszłoroczna laureatka – Loreen – to także pierwsza kobieta, która wygrała konkurs dwukrotnie. Po raz pierwszy udało jej się znaleźć na szczycie podium w 2012 roku w Baku.

Sprawdź, jak poczuć prawdziwą magię Eurowizji 2024 z TikTokiem!

Dzięki TikTokowi możesz zdobyć miejsce w pierwszym rzędzie

🎉 Dołącz do dyskusji, wyszukując treści związane z hashtagiem #Eurovision2024, gdzie społeczność TikToka oraz fani Eurowizji z całego świata będą prezentować swoją kreatywność i świętować największy i najbardziej znany konkurs piosenki na świecie.

🎤 Obserwuj swoich ulubionych eurowizyjnych wykonawców, a także twórców z TikToka, którzy będą dzielić się krótkimi relacjami z centrum wydarzeń w Malmö.

🪩 Śledź konto @Eurovision, gdzie pojawiać się będą ekskluzywne treści i materiały zza kulis z udziałem artystów.

🎵 🎵Celebruj swoje ulubione utwory ze wszystkich edycji Eurowizji, od Cha Cha Cha po SPACE MAN i odgrywaj swoje własne magiczne eurowizyjne momenty! !

foto. TikTok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *