To Nas Dotyczy- znamy wyniki konkursu

Znamy już zwycięzców XVII edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. W Konkursie udział wzięło 18 telewizji lokalnych i regionalnych, które zgłosiły łącznie 105 materiałów filmowych.

 

Celem Konkursu, który organizowany był już po raz 17, jest promowanie telewizji lokalnych oraz  zacieśnianie współpracy między operatorami i lokalnymi nadawcami. Telewizje lokalne szczególnie związane z regionem swojego działania, są istotnym elementem budowania małych społeczności, nierzadko określanych mianem „Małej Ojczyzny”. Tworząc programy ukazujące najważniejsze w danym regionie tematy i omawiając problemy mieszkańców, są głównym, a czasem i jedynym,  źródłem informacji dla milionów miasteczek i wiosek, pełniąc tym samym społeczną misję ambasadora i powiernika.

Ogłoszenie wyników nastąpiło 2 października, podczas Konferencji PIKE 2020, która z powodu trwającej pandemii COVID-19 odbyła się on-line. Wręczenie statuetek nastąpi na uroczystej Gali w czasie  Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w 2021 roku.

Telewizje lokalne ubiegały się o nagrody w 4 kategoriach:

  1. a)„Moja Mała Ojczyzna”
  2. b)„News”
  3. c)„Zwyczajni niezwyczajni”
  4. d)„Społecznie wrażliwi”

Zwycięskie stacje w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA: „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Zwcciężyła Twoja Telewizja Morska z Wejherowa

KATEGORIA: „NEWS”

Zwyciężyła Telewizja Toya z Łodzi

KATEGORIA:  „ZWYCZAJNI NIEZWYCZAJNI”

Zwyciężyła Telewizja Obiektyw z Krosna.

KATEGORIA: – „SPOŁECZNIE WRAŻLIWI”

Zwyciężyła audycja Telewizji Olsztyn.

Głównymi nagrodami w Konkursie są statuetki Kryształowego Ekranu. Miło nam poinformować, iż stacje telewizyjne, które zwyciężyły w swoich kategoriach otrzymują również nagrody pieniężne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *