Radio

TOK FM dostępne w samochodach z systemem Android Auto

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej TOK FM została zintegrowana z Android Auto. Dzięki temu użytkownicy samochodów z tym systemem mogą słuchać programu stacji na żywo oraz podcastów w jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy sposób, również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem tradycyjnych nadajników radiowych. To już kolejna nowość w ofercie TOK FM dla posiadaczy aut, obok wprowadzonej wcześniej obsługi aplikacji w systemie Apple CarPlay.

 

20 października 2021 r. ukazała się aktualizacja aplikacji TOK FM, która jest zintegrowana z systemem Android Auto. Za sprawą tej zmiany posiadacze aut wyposażonych w Android Auto mogą korzystać z aplikacji z poziomu wyświetlacza w swoim samochodzie. Aplikacja TOK FM na Android Auto pozwala w prosty sposób włączyć radio na żywo – w tym również internetową stację TOK + Muzyka, w której muzyka zastępuje reklamy emitowane na antenie – oraz przeglądać i odsłuchiwać najnowsze podcasty TOK FM. Dzięki dostosowaniu wyglądu do systemowego interfejsu, aplikacja jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze, co pozwala kierowcy na jej bezpieczną i wygodną obsługę podczas jazdy.

Wcześniej – w styczniu 2020 r. – aplikacja TOK FM została zintegrowana z systemem Apple CarPlay. W tej chwili z oferty cyfrowej rozgłośni w samochodach mogą korzystać posiadacze smartfonów z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, czyli Apple i Android. W zależności od modelu samochodu i telefonu TOK FM dostępny jest na wyświetlaczu w kokpicie auta, na zintegrowanym z kanałem środkowym tablecie lub na smartfonie w specjalnej wersji z dużymi przyciskami. Aplikacją można też sterować przyciskami na kierownicy.

– Możliwość słuchania radia w samochodzie od zawsze była bardzo ważna dla nadawców radiowych, a dziś, gdy każdy nowy samochód wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy, z którym łączy się nasz smartfon, nabiera to dodatkowego znaczenia – wyjaśnia Jarosław Śliżewski, Dyrektor Obszarów Cyfrowych w Grupie Radiowej Agory. – Warto jednak pamiętać, że istnieje kwestia istotniejsza niż słuchalność radia i podcastów czy wygoda kierowców. To bezpieczeństwo naszych słuchaczy. Producenci samochodów konstruują systemy informacyjne tak, by w możliwie minimalnym stopniu odwracały uwagę kierowców od drogi, chcąc m.in. przeciwdziałać rosnącej liczbie wypadków spowodowanych przez prowadzących z komórką w ręce. Cieszymy się więc, że TOK FM może włączyć się w te działania, a nasza aplikacja jest w pełni zintegrowana z AppleCar i Android Auto. Wprowadziliśmy też sterowanie głosowe i kilka innych rozwiązań stworzonych właśnie z myślą o bezpieczeństwie kierowców.

Aby wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji TOK FM podłączonej do Android Auto i słuchać w niej podcastów, seriali oryginalnych (jak „Mafia po polsku”, „WTC.Rykoszet”, „Piecza”) oraz Radia TOK + Muzyka, należy posiadać dostęp Premium TOK FM. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji TOK FM mogą go wypróbować bezpłatnie przez okres dwóch tygodni, a po upływie tego czasu zakupić jako subskrypcję w Google Play lub na stronie internetowej tokfm.pl/premium. W wersji nieopłaconej poprzez Android Auto można słuchać wyłącznie Radia TOK FM na żywo.

Obsługa aplikacji w ramach Android Auto i CarPlay to kolejna technologiczna nowość TOK FM. Wcześniej, w 2019 r. Radio TOK FM uruchomiło specjalną akcję w Asystencie Google pozwalającą na sterowanie głosowe Radiem TOK FM w polskiej wersji językowej, a także wdrożyło projekt „Search the Radio”, dzięki któremu możliwe jest pełnotekstowe wyszukiwanie w treściach audycji radiowych.

Integrację aplikacji TOK FM z systemem Android Auto na zlecenie Grupy Radiowej Agory zrealizowała firma N7 Mobile.

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium, a liczba wykupionych subskrypcji Premium TOK FM na koniec czerwca 2020 r. wyniosła ponad 25 tys.

tokfm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *