Sport w TV

Tour de France 2019 w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Player (wideo)

Michał Kwiatkowski (Team Ineos) i Łukasz Wiśniowski (CCC Team) będą reprezentować polskie kolarstwo podczas 106. edycji Tour de France. Ta rozpocznie się 6 lipca w Brukseli i potrwa do 28 lipca. W drodze do Paryża kolarze pokonają 3460 km. Relacje na żywo w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player.

 

 

 

Zarówno Kwiatkowski, jak i Wiśniowski pracować będą w trakcie Wielkiej Pętli na swoich liderów. W ekipie Ineos będą nimi Geraint Thomas i Egan Bernal, a w jedynej polskiej grupie w World Tourze Greg Van Avermaet.

Więcej “wolności” w trakcie trzytygodniowej rywalizacji powinien mieć debiutujący w Tourze Wiśniowski. Van Avermaet w drugiej połowie wyścigu nie będzie myślał o klasyfikacji generalnej, co sprawi, że były kolega Kwiatkowskiego z grupy Sky może otrzymać swoje szanse.

Dla mistrza świata z Ponferrady będzie to już szósta edycja Tour de France i trzecia w barwach Ineos (wcześniej Sky). O tym jak trudno jest załapać się do składu brytyjskiej ekipy na najważniejszy wyścig sezonu przekonuje się Michał Gołaś, któremu nie udało się to jeszcze nigdy.

Lista nieobecnych

W składzie Bora-Hansgrohe na Tour de France zabraknie Polaków. Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar mogą koncentrować się na dalszej części sezonu. Nieobecność tego ostatniego nieco utrudni życie Peterowi Saganowi, ale w tym roku niemiecka grupa liczy we Francji na wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej Emanuela Buchmanna i Patricka Konrada, a pełni swoich możliwości nie zaprezentował jeszcze Maximilian Schachmann.

Już wcześniej było jasne, że w Wielkiej Pętli nie pojawi się Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal). Dla niego celem numer jeden na drugą część sezonu będzie Vuelta a Espana, w której przed dwoma laty zanotował dwa wspaniałe zwycięstwa etapowe.

Tour de France 2019 na żywo w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player

 

TDF2019 od 6 lipca na żywo w Eurosporcie 1

Duża dawka Tour de France od 6 lipca na żywo w Eurosporcie 1! ?

Opublikowany przez Eurosport Niedziela, 30 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *