Sport w TVTVP

Towarzyskie mecze reprezentacji Polski kobiet ze Szwedkami w TVP Sport

Polskie szczypiornistki rozpoczynają kluczową fazę przygotowań do grudniowych mistrzostw Europy w Danii i Norwegii. Już na początku października biało-czerwone rozegrają dwa towarzyskie mecze ze Szwedkami. Transmisja obu spotkań w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.

 

Do starć dojdzie 1 i 3 października. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Lund, drugi w Ystad. Dla Polek będą to… premierowe mecze w tym roku.

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami kalendarz wydarzeń sportowych na całym świecie. Wiosną rozegrane miały zostać pozostałe cztery serie eliminacji Euro 2020, a przy okazji biało-czerwone miały zaliczyć kilka gier sparingowych. Nic z tego jednak nie wyszło i selekcjoner Arne Senstad musiał zadowolić się kilkunastodniowym zgrupowaniem zespołu w Cetniewie.

Pod wodzą Norwega Polki są niepokonane – rozegrały jak na razie pięć meczów i wszystkie wygrały. Ostatnie spotkanie miało jednak miejsce pod koniec listopada 2019.

Mecze ze Szwedkami będą dla biało-czerwonych istotnym etapem przygotowań do Euro (strat 3 grudnia). Senstad powołał najsilniejszą aktualnie kadrę. Zespół rozpocznie zgrupowanie 27 października. Wiadomo już jednak, że w składzie zabraknie liderki i kapitan Karoliny Kudłacz-Gloc, która doznała poważnej kontuzji barku. Z gry wyłączona jest też Kinga Achruk, inna z czołowych zawodniczek zespołu. 31-latka we wrześniu urodziła syna.

Transmisje obu spotkań reprezentacji Polski ze Szwedkami transmitowane będą w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport

1 października 2020 (czwartek), mecz towarzyski, Lund (Szwecja):

Szwecja – Polska / godz. 18:00

Transmisja od godz. 17:50 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

OGLĄDAJ MECZ NA TVPSPORT.PL – KLIKNIJ TUTAJ

3 października 2020 (sobota), mecz towarzyski, Ystad (Szwecja):

Szwecja – Polska / godz. 18:00

Transmisja od godz. 17:55 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

OGLĄDAJ MECZ NA TVPSPORT.PL – KLIKNIJ TUTAJ

 

Polskie piłkarki ręczne rozegrają na początku października dwa towarzyskie mecze ze Szwedkami (fot. PAP / EPA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *