Radio

Transmisje i audycje z Jarocin Festiwal 2018 na antenie radiowej Trójki

Trzy dni, cztery sceny, ponad czterdziestu znakomitych artystów z Polski i zagranicy, konkurs dla debiutujących wykonawców oraz szereg imprez towarzyszących – takie atrakcje czekają uczestników festiwalu w Jarocinie, którego patronem medialnym jest Program 3 Polskiego Radia. I choć ta kultowa impreza startuje w piątek 13 lipca, to dziennikarze z ul. Myśliwieckiej będą na miejscu już od czwartku 12 lipca.

 

 

 To już druga odsłona festiwalu w odświeżonej formule. Jarocin stara się w ten sposób mocno nawiązać do swoich korzeni, czyli imprezy niepokornej, krnąbrnej i kreującej nowe trendy w muzyce, a jednocześnie chcącej stać się pełnoprawnym festiwalem miejskim. A to – jestem o tym przekonany – doskonale udało się już w zeszłym roku mówi kierownik redakcji muzycznej Trójki Piotr Metz, który będzie relacjonował najważniejsze wydarzenia festiwalu.

Impreza startuje w piątek 13 lipca i potrwa trzy dni. Na czterech scenach zlokalizowanych w różnych punktach miasta zagrają m.in. Apteka, Bokka, Coma, Daria Zawiałow, Hańba!, Kortez, Lech Janerka, Nosowska, Pablopavo i Ludziki, Sztywny Pal Azji oraz gwiazdy z zagranicy – Public Image Limited i Pussy Riot.

W programie znalazł się ponownie konkurs dla młodych, debiutujących artystów, czyli Jarocińskie Rytmy Młodych. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Tomasz Jankowski, Piotr Metz, Artur Rawicz i Michał Wiraszko wybrało 4 wykonawców: Agatę Karczewską, Distant Nights, Przybył i Radio Slam. Zaprezentują się oni 13 lipca na Scenie Rynek.

Kuratorami tegorocznej erdycji festiwalu zostali Johnny Rotten (ex-Sex Pistols, obecnie Public Image Limited) oraz Wojtek Mazolewski, a hasło przewodnie imprezy to MOTYW: BRYLEWSKI. Najważniejszym wydarzeniem odbywającym się pod tym szyldem będzie specjalny projekt pamięci zmarłego niedawno muzyka – w ramach koncertu Pink Freud/Punk Freud Army z piosenkami Brygady Kryzys, Armii i Izraela zaprezentują się: Tomasz Budzyński, Robert Matera, Darek Malejonek i Alek Korecki (15 lipca, Scena Park). Ponadto przy Spichlerzu Polskiego Rocka odsłonięty zostanie mural z wizerunkiem Brylewskiego autorstwa Wilhelma Sasnala (13 lipca), finaliści Jarocińskich Rytmów Młodych wykonają jego utwory (13 lipca), a w kinie “Echo” odbędą się projekcie filmów z udziałem Roberta – “Fala” i “Powracająca fala” (15 lipca). W trakcie festiwalu muzyka Brylewskiego będzie rozbrzmiewać z głośników w całym mieście, z głównych scen między koncertami, a także w klubach, kinie, na placach i uliczkach.

Relacje z koncertów oraz rozmowy z artystami Trójka wyemituje w audycjach Piotra Metza: “Magazynek” (czwartek 12 lipca, godz. 15.05-16.00); “W tonacji Trójki” (piątek 13 lipca, godz. 14.05-15.00) i “Lista osobista” (sobota 14 lipca, godz. 19.05-22.00). Z kolei Katarzyna Stoparczyk w audycji “Zagadkowa niedziela” (15 lipca, godz. 9.05-10.00) porozmawia z gwiazdami imprezy.

Ponadto Piotr Metz poprowadzi spotkanie z Johnnym Rottenem i Wojtkiem Mazolewskim (sobota 14 lipca, godz. 19.30 – kino “Echo”), a Katarzyna Stoparczyk zaprosi do “Żywej Akademii Pana Kleksa” z udziałem Marka Piekarczyka, Grzegorza Kupczyka, zespołu Baika i Marcina Żabiełowicza z grupy Hey (niedziela 15 lipca, godz. 12.00 – Rynek). W programie m.in. lekcje muzyki, kleksografii i języka polskiego, czytanie książek przez artystów, wspólne śpiewanie i zabawa w kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *