DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Transmisje z ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla 2023 w TVP Nauka

Już po raz drugi TVP Nauka będzie transmitowała ogłoszenie laureatów Nagrody Nobla w dziedzinach medycyny lub fizjologii, fizyki, chemii i ekonomii. Rok temu, od tego właśnie wydarzenia, TVP Nauka rozpoczęła swoją działalność.

 

Transmisje ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla poprzedzi prowadzone na żywo Studio Noblowskie, w którym gośćmi będą wybitni naukowcy z dziedzin, w których ogłaszani będą laureaci. Przybliżą widzom najważniejsze dokonania światowych i polskich naukowców z danej dziedziny próbując przewidzieć, komu w tym roku przypadną noblowskie laury, przypomną także dokonania ubiegłorocznych laureatów Nagrody. Z warszawskiego studia będziemy łączyli się z naszymi wysłannikami w Sztokholmie, którzy przybliżą widzom emocje towarzyszące ogłoszeniu laureatów nagrody Nobla oraz zaproszą przed kamerę najwybitniejsze postaci światowej nauki, by podzielili się z widzami swoimi opiniami o tegorocznych nagrodach.

Nagroda Nobla przyznawana jest od 1901 roku, ufundował ją Alfred Nobel, szwedzki przedsiębiorca i wynalazca dynamitu, który niemal cały ogromny majątek postanowił przeznaczyć na: „najważniejsze i najbardziej przełomowe odkrycia lub opracowania w szerokim zakresie wiedzy i postępu” jak sam pisał.

TVP Nauka jest jedyną anteną w Polsce i jedną z nielicznych na świecie, transmitującą uroczystość ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla w dziedzinach nauk ścisłych. Transmisjom będą towarzyszyły liczne programy przybliżające widzom ideę Nagrody Nobla, postać jej fundatora, a także sylwetki ubiegłorocznych laureatów.

Transmisje z ogłoszenia Nagrody Nobla w TVP Nauka

2 października o godz. 11.00 z fizjologii lub medycyny

3 października o godz. 11.30 z fizyki

4 października o godz. 11.30 z chemii

9 października o godz. 11.30 z ekonomii

Powtórki o godz. 21:00 w dniach 6,7,8 i 13 października

Pozostałe programy:

2 października

godz. 10:40 Galeria Noblistów- Svante Paabo

godz. 12:45 Giganci nauki- Nobliści

3 października

godz. 11:05 Galeria Noblistów- Barry Barish

godz. 13:10 W sidłach Frankensteina- Alfred Nobel- król dynamitu

godz. 14:05 Galeria Noblistów- Michel Mayor

4 października

godz. 11:05 Galeria Noblistów- Michael Stanley Wittingham

godz. 13:15 W sidłach Frankensteina-Maria Skłodowska- Curie promieniotwórcza miłość

godz. 14:10 Galeria Noblistów- Carolyn Bertozzi

foto. materiał prasowy TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *