Radio

Trójka obchodzi 58. urodziny

Program 3 Polskiego Radia rozpoczął nadawanie dokładnie 1 kwietnia 1962 roku. Z okazji 58. urodzin stacja z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 przygotowała na środę specjalne audycje, wśród których znalazły się m.in. audycje o radiu od kuchni.

 

 

 

 

Nie zabrakło również niezapomnianych utworów z koncertów, które odbyły się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. – Trójka obchodzi swoje urodziny w trudnym momencie, nie będzie więc tradycyjnego świętowania i tortu, za to uchylimy rąbka tajemnicy, jak sobie radzimy z pracą zdalną – ucząc się robić radio w nowych okolicznościach – mówił w przedzień urodzin Tomasz Kowalczewski, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

tworzeniu radia w czasach epidemii koronawirusa opowiedziała Iza Woźniak w materiale, który wyemitowany został o godz. 6.40. O tym, jak ważne jest radio w tych czasach i o tym, że staje się ono mostem łączącym ludzi i podstawowym źródłem wiedzy mówili goście Tomasza Jeleńskiego – osoby w wieku 10, 20, 30, 40 i 58 lat (emisja w popołudniowym wydaniu “Zapraszamy do Trójki” w godz. 15.00-19.00). Z kolei niebanalne zdolności dziennikarzy Trójki przybliżyła – o godz. 8.50 –  Agnieszka Szwajgier– Nie wszyscy wiedzą, że redaktorzy z Myśliwieckiej, oprócz pracy w radiu, mają także inne talenty. Na przykład potrafią imitować… dźwięki otaczającego nas świata – mówiła reporterka. W jej niemal sensacyjnym materiale po raz pierwszy można było usłyszeć m.in. Beatę Michniewicz naśladującą krowę, Kubę Strzyczkowskiego imitującego kurę oraz Ewę Lipowicz udającą psa, który właśnie zjadł oponę.

Nie zabrakło również urodzinowych akcentów i życzeń w stałych, antenowych pozycjach: “Urywkach z kalendarza” Filipa Jaślara (godz. 6.50) i “Pytaniach z kosmosu” Tomasza Rożka (godz. 7.15).

Muzyczną klamrą spinająca urodzinową ramówkę były piosenki wybrane z pamiętnych koncertów, które odbyły się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej i były transmitowane w Programie 3 Polskiego Radia. Od godz. 6.00 do 23.00 – co godzinę – usłyszeć można było: Krzysztofa Zalewskiego, Mazolewskiego/Portera, The Waterboys, Gregory’ego Portera, LP, Simply Red, Jana Borysewicza z gośćmi, Jaromira Nohavicę, Katie Meluę, Smolika/Keva Foxa, Skunk Anansie, Amy McDonald, Sama Fendera, Laboratorium, EABS, Finka, Stanisławę Celińską i Hanię Rani.

Ponadto w dniach 1-5 kwietnia Trójka przypomina “Piosenki mojej mamy” – serial w 22 odcinkach, w którym Agata Passent opowiada o piosenkach Agnieszki Osieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *