Trump i Kim w Singapurze: Program specjalny w TVN24 BiS

Czy ten szczyt przyniesie pokój na Półwyspie Koreańskim? Czy możliwa jest denuklearyzacja i zmiana polityki reżimu w Pjongjangu, który w ubiegłym roku obwołał siebie mocarstwem atomowym? We wtorek w Singapurze wyczekiwany z niecierpliwością od tygodni szczyt z udziałem Donalda Trumpa i Kim Dzong Una.

 

 

Wtorek może się okazać jednym z najważniejszych dni w historii współczesnej Azji, istotnym dla stabilności całego regionu Pacyfiku i niezwykle ważnym dla Stanów Zjednoczonych i ich prezydenta, Donalda Trumpa.

Tego dnia, około godz. 9. rano (3. czasu polskiego) ma on się spotkać z Kim Dzong Unem. Północnokoreański dyktator i amerykański prezydent przybyli do Singapuru w niedzielę.

Trump i Kim będą rozmawiali na wyspie Sentosa w południowej części Singapuru. Ma to być pierwsze spotkanie urzędującego prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej w historii.

Stany Zjednoczone żądają całkowitej, weryfikowalnej i nieodwracalnej denuklearyzacji Korei Północnej. Rozmowy mają dotyczyć właśnie tego tematu. Korea Północna twierdzi, że jest na to gotowa.

Od godz. 2.30 we wtorek, w telewizji TVN24 BiS program specjalny. Relacja z tego historycznego spotkania również w portalu tvn24.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *