Zapowiedzi TV

Trwa nabór do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji

Telewizja Polska przypomina, że trwa nabór do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W marcu 2018 podczas Koncertu Krajowych Eliminacji zostanie wybrany reprezentant Polski na finałowy konkurs, który odbędzie się 12 maja 2018 w Lizbonie. Zgłoś się już teraz!
 
W Krajowych Eliminacjach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji może wziąć udział każdy artysta powyżej 16 roku życia. Autor oraz wykonawca piosenki nie muszą posiadać polskiego obywatelstwa. Wykonawca powinien zgłosić premierowy utwór, który trwa nie dłużej niż 3 minuty oraz nie został wyemitowany na łamach anten radiowych i telewizyjnych, a także nie został wykonany publicznie (chociażby w wersji „demo”) przed 1 września 2017.
Termin zgłaszania kompozycji upływa 1 lutego 2018. Piosenka może być przygotowana w dowolnym języku. Koncert Krajowych Eliminacji odbędzie się w marcu tego roku.
Spośród piosenek zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji, telewidzowie oraz jury wspólnie wybiorą zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę podczas finału 63. Konkursu Eurowizji w Lizbonie. Portugalia miano gospodarza finału zawdzięcza Salvadorowi Sobralowi, którego utwór „Amar pelos dois” okazał się bezkonkurencyjny podczas organizowanego w Kijowie finału Eurowizji 2017.
Eurowizja to corocznie organizowana od 1956 roku europejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Jest to widowisko telewizyjne z udziałem publiczności, w którym reprezentant każdego kraju uczestniczącego wykonuje na żywo swój utwór połączony z prezentacją sceniczną. O zwycięstwie decydują głosy przyznawane przez profesjonalne jury oraz telewidzów z kraju każdego uczestnika. Regulamin konkursu jest dostępny na eurowizja.tvp.pl
Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się w dniach 8, 10 i 12 maja 2018 w malowniczo położonej sali koncertowej Altice Arena.
Konkurs Piosenki Eurowizji jest najpopularniejszym i najdłużej trwającym programem telewizyjnym na świecie. Każdy finał Eurowizji ogląda nawet 600 milionów widzów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *