MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Trylogia „Matrix” w TVN Fabuła!

Jaka jest prawda o otaczającej nas rzeczywistości? Pytanie, które za sprawą rodzeństwa Wachowskich zaczęli zadawać sobie niemal wszyscy. Twórcy „Matrixa” stworzyli film, który już w momencie premiery zyskał status dzieła kultowego. TVN Fabuła przypomni widzom trylogię, która zmieniła oblicze kinematografii – „Matrix”, „Matrix Reaktywacja” oraz „Matrix Rewolucje” już od 2.07 o 20:00 na antenie TVN Fabuła!

 

 

 

Thomas Anderson (Keanu Reeves) wiedzie podwójne życie – na co dzień pracuje jako programista, prywatnie jest hakerem znanym pod pseudonimem Neo. Gdy tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne) obiecuje odkryć przed nim prawdę  o rzeczywistości Anderson dowiaduje się, że otacza go iluzja, system pod nazwą „Matrix”, światem rządzą maszyny, ludzie zostali natomiast sprowadzeni do funkcji baterii, których jedynym zadaniem jest dostarczanie energii. Nielicznym udaje się wydostać spod kontroli sztucznej inteligencji. W pościg za nimi wysyłani są Agenci, stworzeni by wyeliminować ostatnich wolnych ludzi.

Historia opowiedziana w „Matrixie” łączy w sobie liczne nawiązania do filozofii, religii, a nawet współczesnej kultury. Trylogia jest połączeniem kina akcji, romansu i fantastyki. Wiele scen weszło na stałe do kanonu historii kinematografii. O fenomenie filmów stanowi jednak nie tylko fabuła, gra aktorska, ale przede wszystkim efekty specjalne. Mimo upływu czasu „Matrix” pozostaje nadal jednym z najważniejszych tytułów XX wieku.

Trylogia „Matrix” już od 2.07 w TVN Fabuła!

„Matrix”, 2 lipca, poniedziałek, 20:00

„Matrix Reaktywacja”, 3 lipca, wtorek, 20:00

„Matrix Rewolucje”, 4 lipca, środa, 20:00​

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *