Trzy gale pięściarskie na antenach TVP

Po znakomitym pierwszym sezonie World Boxing Super Series, czas na drugi, w którym do rywalizacji przystąpią pięściarze trzech wag: koguciej, super lekkiej i junior ciężkiej. Pierwsze trzy gale, w tym ta z Orlando gdzie walczyć będzie Mateusz Masternak, wyłącznie na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

 

Po sukcesie pierwszego sezonu WBSS organizatorzy z równie wielkim rozmachem przygotowali kolejne rozdania. Zmagania rozpoczynają się od ćwierćfinałów, a przegrywający odpada z kolejnych startów. W stawce znalazła się plejada aktualnych mistrzów świata, byłych posiadaczy najcenniejszych trofeów czy gwiazdy ringów olimpijskich.

Nas najbardziej interesuje dywizja junior ciężka, w której zobaczymy dwóch Polaków. Pierwszy w ringu zamelduje się Mateusz Masternak, który 20 października w Orlando skrzyżuje pięści z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem. Z kolei Krzysztof Głowacki 10 listopada w Chicago stanie oko w oko z Rosjaninem Maksimem Własowem.

Pierwszy gong zabrzmi 7 listopada w Yokohamie. W niedzielę zobaczymy dwa ćwierćfinałowe boje. Japoński „Potwór”, Naoya Inoue (16–0, 14 KO) podejmie reprezentanta Dominikany Juana Carlosa Payano (20–1, 9 KO). W stawce pas mistrza świata WBA wagi koguciej. Podczas tej imprezy Białorusin Kirył Relik (22–2, 19 KO) spróbuje powstrzymać Rosjanina Eduarda Trojanowskiego (27–1, 24 KO).

Kolejne dwie gale, które pokażemy, to rywalizacja w Jekaterynburgu i Orlando. W Rosji wydarzeniem numerem jeden będzie starcie Zolaniego Tete z Miszą Ałojanem o mistrzostwo świata federacji WBO w wadze koguciej, z kolei na Florydzie, poza batalią Masternaka z Dorticosem kibice zobaczą bój Emmanuela Rodrigueza z Jasonem Moloney’em o mistrzostwo świata federacji IBF w wadze koguciej.

PLAN TRANSMISJI WORLD BOXING SUPER SERIES NA ANTENACH TVP I SPORT.TVP.PL

7 października, Yokohama, Japonia:
Nayoa Inoue vs Juan Carlos Payano – mistrzostwo świata WBA w koguciej
Kirył Relich vs Eduard Trojanowskij – mistrzostwo świata WBA w super lekkiej

13 października, Jekaterynburg, Rosja:
Zolani Tete vs Misza Ałojan – mistrzostwo świata WBO w koguciej
Rusłan Fajfer vs Andrew Tabiti

20 października, Orlando, USA:
Emmanuel Rodriguez vs Jason Moloney – mistrzostwo świata IBF w koguciej
Mateusz Masternak vs Yunier Dorticos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *