Trzy nagrody dla „Architektury-murator” w konkursie GrandFront

Miesięcznik „Architektura-murator” otrzymał trzy nagrody w tegorocznej edycji konkursu GrandFront, organizowanego przez Izbę Wydawców Prasy.
 

 
W kategorii Nauka, technologie i profesje nagrodę ArtFront otrzymała okładka numeru wrześniowego „Architektury-murator” (proj. Ewelina Karpowiak). III miejsce w tej samej kategorii zajęła okładka numeru 11/2017 (proj. Anna Niemierko).
„Architektura-murator” otrzymała także nagrodę specjalną za szczególne walory artystyczne i poznawcze materiału graficznego poświęconego generacjom architektów – wklejki z cytatami z ich wypowiedzi publikowanych w „Architekturze” i „Architekturze-murator” na przestrzeni ostatnich 70 lat (9/2017, proj. Ewelina Karpowiak, koncepcja: Ewa P. Porębska, wybór cytatów: Agnieszka Dąbrowska, Ewa P. Porębska, Katarzyna Szadkowska, Beata Tylec-Skórka, Anna Żmijewska, Tomasz Żylski, opieka artystyczna: Jerzy Porębski).
W konkursie na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2017 wzięło udział ponad 60 redakcji, które zgłosiły 263 okładki w 8 kategoriach. Najwięcej, podobnie jak w latach ubiegłych, w kategorii Nauka, technologie i profesje, w której startuje m.in. „Architektura-murator” (51 prac). Zwycięzców wyłoniło 30-osobowe jury, w którym zasiadają cenieni twórcy grafiki prasowej, redaktorzy, dyrektorzy artystyczni i wydawcy.
Wszystkie nagrodzone okładki XVI edycji konkursu będzie można oglądać od 21 maja na wystawie przy ul. Foksal 3/5. Ponadto zwycięskie prace zaprezentowane zostaną na nośnikach multimedialnych w salonach EMPIK w całym kraju. Szczegółowe informacje o GrandFront wraz z prezentacją laureatów znajdują się na www.grandfront.pl
Gala XVI edycji Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2017 odbyła się 14 maja 2018 roku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *