Technologia - Promocje

TSMC wybrało maszyny z procesorami AMD EPYC do kontroli produkcji, R&D i innych zadań

TSMC to obecnie jeden z najważniejszych producentów układów scalonych na świecie i firma, która wiedzie prym w technologii produkcji półprzewodników.

 

Firma ta jednak nie tylko produkuje wafle krzemowe, ale także szeroko inwestuje w badania (R&D). Od Ameryki, przez Europę po Azję TSMC zatrudnia ponad 50 000 pracowników, którzy potrzebują sprawnej infrastruktury IT, żeby móc bez problemów współpracować i osiągać coraz lepsze rezultaty. I to właśnie udało się osiągnąć za sprawą procesorów AMD EPYC.

„Pod względem wydajności, nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Przetestowaliśmy [procesory AMD EPYC] z kluczowymi aplikacjami i wydajność była znakomita. Do tego nie było żadnych problemów z kompatybilnością przy zadaniach związanych z obsługą produkcji oraz ogólnymi zadaniami wsparcia.tłumaczy Simon Wang, dyrektor ds. infrastruktury i dywizji usług komunikacyjnych w TSMC. Dla ogólnych zadań większa gęstość pamięci to oczywista przewaga procesorów AMD EPYC.”

Choć TSMC produkuje 7-nanometrowe rdzenie dla szeregu produktów AMD – od procesorów Ryzen, Ryzen Threadripper, EPYC przez karty graficzne Radeon po akceleratory Instinct, to nie oznacza, że serwery z procesorami AMD EPYC były od razu preferowanym rozwiązaniem.

Dla TSMC kluczowe było znalezienie produktów, które:

  • przy ustalonej już architekturze centrów danych zaoferują większe możliwości w ramach infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI),
  • będzie można szybko wdrożyć bez konieczności zmian w rozkładzie centrum danych,
  • zaoferują w tych warunkach optymalną wydajność, gęstość pamięci i kompatybilność,
  • dzięki zaoszczędzonej przestrzeni pozwolą w przyszłości rozbudować istniejące centra danych w miarę jak firma się będzie rozwijać.

„Przeprowadziliśmy rozmowy z HPE i produkt AMD był od razu gotowy do wykorzystania w naszej istniejącej infrastrukturze, co skróciło czas konieczny do wdrożenia. W innym wypadku musielibyśmy przeprowadzić więcej testów, które znacząco wydłużyłyby okres przygotowań. (…) Wprowadzamy właśnie serwery z procesorami EPYC do zespołów odpowiedzialnych za produkcję. (…) Dwa kolejne centra danych zostaną uruchomione w 2021 roku – jedno w Tainan, a drugie w Hsinchu.”

TSMC wybrała serwery z 64-rdzeniowymi procesorami AMD EPYC 7702P i 24-rdzeniowymi procesorami AMD EPYC 7F72, gdzie pierwszy rodzaj maszyny przeznaczony został do ogólnych zadań w ramach centrów danych, a drugi dla zespołów badawczych. Dzięki zastosowaniu pierwszych z nich TSMC mogło szybko i bezproblemowo zaimplementować mocne maszyny 1-procesorowe, które potrzebują mniej zasobów na instancję HCI uzyskując przy tym lepszą wydajność. Nie tylko ograniczyło to koszty zakupu, ale także zmniejszyło koszty niezbędnego zarządzania, energii oraz zaoszczędziło miejsce. Z kolei serwery z procesorami AMD EPYC 7F72 wybrano z względu na ich wysokie taktowanie w połączeniu z dużą liczbą (128) obsługiwanych linii PCIe4 oraz dużą ilością obsługiwanej pamięci. Simon Wang powiedział: „To jest procesor [EPYC 7F72], który rozważamy dla naszego zespołu badawczego ze względu na jego wysokie taktowanie. Zespół ten nie potrzebuje maszyn wieloprocesorowych czy dużej liczby rdzeni.”

Zapoznaj się z kompletnym studium TSMC: https://www.amd.com/en/case-studies/tsmc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *