Kultura, muzyka, kino, moda

"Tulipanowa gorączka" w kinach Helios

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Alicia Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Christoph Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (Dane DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną.
 

Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

Burzliwy romans „Tulipanowa gorączka”, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Debory Moggach, trafi na ekrany kin Helios 8 września. Reżyser Justin Chadwick był zdania, że zaangażowana do głównej roli Sophii Alicia Vikander, u której boku wystąpił Christoph Waltz, to idealny wybór.

 – Ma w sobie siłę, jest dynamiczna, a jednocześnie wrażliwa. Z reguły gra skomplikowane postaci i czyni to absolutnie uczciwie. Po prostu zawsze jest prawdziwa – mówił. Chciałem, by Sophia była grana jak współczesna kobieta i Alicia się ze mną zgodziła. Pragnąłem, by Christoph Waltz jako Cornelis miał silną partnerkę. 

“Tulipanowa gorączka” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni. Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich widzów na premierowe seanse tego porywającego romansu od piątku, 8 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *