Turniej EIHC z udziałem Polaków w TVP Sport

– Ten turniej służy zgraniu reprezentacji, aby tworzyła ona jedność – powiedział trener polskiej reprezentacji w hokeju na lodzie Ted Nolan. Biało-czerwoni w piątek w ramach Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach zmierzą się z Włochami. Transmisja od 20:00 w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej.

 

 

Wspomniane przez kanadyjskiego szkoleniowca biało-czerwonych MŚ Dywizji I, gr. A odbędą się od 22 do 28 kwietnia w Budapeszcie. Rywalami jego podopiecznych będą: Kazachstan, Słowenia, Wielka Brytania, Węgry i Włochy. Z dwoma ostatnimi zespołami oraz Kazachstanem przyjdzie się też zmierzyć Polakom na lodowisku Jantor, w stolicy Górnego Śląska.

– To kontynuacja pracy, którą rozpoczęliśmy w listopadzie podczas pierwszego turnieju EIHC. To co najważniejsze będzie w kwietniu. Ten turniej służy zgraniu reprezentacji, aby tworzyła ona jedność – powiedział szkoleniowiec.

Podczas jesiennego turnieju prowadzona przez niego drużyna pokonała w Budapeszcie Węgry 4:1 i Japonię 3:2 oraz przegrała z Włochami 3:4. Zajęła pierwsze miejsce.

– Co prawda mamy kilku nowych zawodników, ale bardzo szybko wkomponowali się oni w drużynę. Trudno wskazać, który rywal tutaj jest najmocniejszy. Do wszystkich trzeba podchodzić z respektem. To właśnie powiedziałem zawodnikom: szacunek dla rywala jest najważniejszy, ale musimy się też skupić na tym, abyśmy to my byli jedynką turniejową – dodał Nolan. 

Napastnik reprezentacji Polski Tomasz Malasiński jasno powiedział, że cel na katowicki turniej to zajęcie pierwszego miejsca w końcowej tabeli. – Co prawda mamy ciężkich rywali, ale w kontekście przygotowań do mistrzostw świata chcemy postawić kolejny krok w kierunku tego, aby w kwietniu być faworytem imprezy – powiedział Malasiński. 

Jak poinformował Grzegorz Leśniak z Polskiego Związku Hokeja na lodzie, ze względu na kontuzje w kadrze nie ma Patryka Wajdy i Bartosza Dąbkowskiego, za nich dotarli do Katowic Radosław Sawicki i Bartłomiej Bychawski.

Piątek, 16 lutego:

Kazachstan – Węgry

Polska – Włochy 20.00 – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna

Sobota, 17 lutego:

Węgry – Włochy 16.30

Polska – Kazachstan 20.00 – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna

Niedziela, 18 lutego:

Włochy – Kazachstan 15.30

Polska – Węgry 19.15 – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna

Jedna myśl na temat “Turniej EIHC z udziałem Polaków w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *