Sport w TVTVP

Turnieju EIHC o Puchar Niepodległości w TVP Sport

Japonia, Włochy i Węgry będą rywalami polskich hokeistów w rozpoczynającym się w piątek w Gdańsku turnieju EIHC o Puchar Niepodległości. – Ta impreza ma nas przygotować do mistrzostw świata Dywizji 1B – powiedział wychowanek miejscowego Stoczniowca Aron Chmielewski. Transmisje w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

 

 

 

W zeszłym roku w tym turnieju biało-czerwoni rywalizowali z Austrią, Norwegią i Danią, ale ze względu na uszkodzoną taflę dwa spotkania, gospodarzy z Danią i Austrii z Norwegią, zostały przerwane, a następnie uznane za nierozegrane.

– Z Gdańska mam dobre wspomnienia. Mam nadzieję, że gospodarze wyciągnęli wnioski i teraz już nie będzie żadnych problemów z taflą. Liczę także, że turniej przyciągnie do hali Olivia więcej kibiców niż poprzednio – przyznał na konferencji prasowej w Gdańsku Tomasz Valtonen, który podczas tego turnieju debiutował w roli selekcjonera polskiej drużyny.

– Drugi rok wspólnej pracy jest dla nas trochę łatwiejszy, bo już się znamy, nauczyliśmy się jak na co dzień działamy i wiemy, czego chcemy. Dotąd wygląda to bardzo dobrze i mam nadzieję, że po turnieju będziemy w takim samym nastroju. Rok temu, mając w składzie 15 debiutantów, zagraliśmy dobrze przeciwko bardzo mocnym rywalom – podkreślił.

Urodzony w Polsce fiński szkoleniowiec w poprzednim sezonie pracował także w Podhalu Nowy Targ, a obecnie prowadzi występujący w niemieckiej drugiej lidze Ravensburg Towerstars.

– Jestem na bieżąco z polską ligą, bo w internecie transmitowane są wszystkie mecze. Poza tym jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami, trenerami i zawodnikami. W Niemczech dobrze mi się pracuje, ale stęskniłem się za Polską, dlatego z niecierpliwością czekam na turniej w Gdańsku i na spotkanie z chłopakami zapewnił.

39-letni szkoleniowiec nie ukrywa, że każdy dzień pracy z kadrą jest bardzo ważny.

– Nie mamy bowiem za wiele czasu. W grudniu czeka nas jeszcze jedno zgrupowanie, ale już bez gry kontrolnej, a w lutym w Kazachstanie prekwalifikacje olimpijskie. A później znajdziemy się na ostatniej prostej przed mistrzostwami świata – wyjaśnił.

Na przełomie kwietnia i maja w Katowicach w czempionacie Dywizji 1B Polacy zmierzą się z Serbią, Litwą, Estonią, Japonią i Ukrainą.

– Dla mnie ten turniej jest bardzo ważny, bo w Gdańsku się wychowałem i przez trzy lata grałem w Stoczniowcu w ekstralidze. Zrobimy wszystko, aby go wygrać, bo rywalizujemy o prestiżową nagrodę. Puchar Niepodległości to dla Polaków wyjątkowo ważne trofeum, ale najistotniejsza impreza, czyli mistrzostwa świata Dywizji 1B, dopiero przed nami. Te zawody mają nas do niej jak najlepiej przygotować  zauważył Chmielewski.

POLSKA – JAPONIA. SZCZEGÓŁY TRANSMISJI

Początek transmisji: 17:45 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Początek meczu: 18:00

Prowadzący studio: Maciej Adamiak

Komentarz: Jacek Laskowski, Waldemar Matuszak

Reporter: Olga Rybicka

TURNIEJ EIHC. TERMINARZ

8 listopada piątek

godz. 15 Węgry – Włochy

godz. 18 Polska – Japonia

9 listopada sobota

godz. 15 Polska – Włochy

godz. 18 Węgry – Japonia

10 listopada niedziela

godz. 13 Polska – Węgry

godz. 17 Włochy – Japonia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *