Turnieje sportów elektronicznych na E-sport TV

W czerwcu kanał E-sport szczególnie kładzie nacisk na swoją ofertę w świecie sportów elektronicznych. Stacja przygotowała dla widzów dwa nowe programy.

 

Pierwszym z nich jest Turnieju Hussar Cup, w którym udział biorą nie tylko znane drużyny z polskiej sceny, tj. Illuminar czy PompaTeam, ale również te, które do tej pory grały w turniejowym podziemiu. Do turnieju zapisały się również drużyny zza granicy, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, krajów skandynawskich, Niemiec, Francji oraz Rosji i Ukrainy. Wszyscy walczyć będą o nagrody, których pula wynosi 15.000 USD. Turniej dzieli się na 6 etapów – 4 rundy Kwalifikacji Otwartych, 1 Runda Kwalifikacji Zamkniętych oraz Wielki Finał. Ze względu na wciąż obecny stan epidemii koronawirusa całość będzie rozgrywana online by nie narażać bezpieczeństwa zawodników. Z każdego etapu Kwalifikacji Otwartych wychodzi 1 zwycięzca, który automatycznie dostaje miejsce w finale, oraz drużyny z miejsc 2-4, które dostają ostatnia szansę podczas kwalifikacji zamkniętych.

W Kwalifikacjach Zamkniętych zatem bierze udział 12 drużyn, które uzupełnione o 4 drużyny zaproszone na podstawie rankingu HLTV powalczą o 2 sloty w Wielkim Finale. Na sam koniec szczególnie emocjonujące będą zmagania finałowe, w których poza 6 wcześniej zakwalifikowanymi drużynami weźmie udział kolejne 2, również zaproszone według rankingu HLTV. Pula nagród zostanie podzielona na 4 miejsca, czyli kolejno 8000, 4000, 2000 oraz 1000 USD.

Dodatkowo transmitowane będą rozgrywki w Battlefield V. GAMING CLUB UNITED GAMERS PL to polska organizacja e-sportowa zrzeszająca fanów i zawodników z całej Europy. Grupa składa się z graczy z platform Xbox One, PC i PS4. United Gamers Pl współpracuje z ligami, komentatorami na krajowej i międzynarodowej scenie eSport i jest włączony do Battlefield V Championship na 3 platformach. Organizuje i promuje wydarzenia eSport-owe o dużym zainteresowaniu.

Niezmiennie na antenie pozostają programy, które cieszą się największą popularnością, czyli TVGRYPL oraz Board News.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *