TVN24 laureatem nagrody PIKE 2021 “Honorowe Tytanowe Oko”

TVN24 otrzymała nagrodę “Honorowego Tytanowego Oka” na gali Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. – My redakcyjnie wierzymy, że tak jak w życiu, tak w naszym przepięknym zawodzie, warto być przyzwoitym – mówiła między innymi zastępca redaktora naczelnego TVN24 Brygida Grysiak, która w imieniu redakcji odebrała nagrodę.

 

48. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) “VABANK w mediach i telekomunikacji” to trwające od poniedziałku dwudniowe wydarzenie. Konferencji towarzyszy gala, podczas której po raz szesnasty zostały wręczone statuetki “Tytanowego Oka” oraz nagroda Operatorów Telewizji Kablowej “Złota PIKE”.

W tym roku kapituła konkursu przyznała specjalną nagrodę “Honorowego Tytanowego Oka” dla stacji TVN24

Nagrodę odebrała Brygida Grysiak, zastępca redaktora naczelnego TVN24 oraz redaktor do spraw standardów i dobrych praktyk dziennikarskich.

– Dziękujemy za to wyróżnienie, ale przy tej okazji, dziękujemy za coś więcej. Za państwa wsparcie w ostatnich miesiącach, które było dla nas bardzo ważne, symboliczne powiedziała.

– To nie był dla nas łatwy czas, ale nie o nas w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to, jak rozumiemy dziś dziennikarstwo i jak rozumiemy wolność, niezależność mediów i wreszcie jak rozumiemy odpowiedzialność za słowo i obraz, gdzie kończy się dziennikarstwo, a zaczyna propaganda
wymieniała Grysiak.

– Wszyscy, jak tutaj jesteśmy, zapisujemy się w historii mediów w Polsce i to historia nas oceni. My redakcyjnie wierzymy, że tak jak w życiu, tak w naszym przepięknym zawodzie, warto być przyzwoitym. Dziennikarze nie są po to, żeby podobać się politykom, ale po to, żeby zadawać im ważne i trudne pytania w państwa imieniu, w imieniu naszych widzów, w trosce o dobro wspólne, o interes społeczny i wreszcie: w trosce o człowieka w potrzebiemówiła.

Poruszyła tu temat kryzysu migracyjnego przy granicy polsko-białoruskiej. – Gdzie są dzieci z Michałowa? Są takie pytania, które nie mogą być unieważnione przez kontekst. W takie dziennikarstwo wierzymyoświadczyła.

Wspomniała tu o przyznanej TVN24 polskiej koncesji. – Z satysfakcją przyjęliśmy decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która w szczególnym tempie i trybie przedłużyła nam koncesję, przyznając jednocześnie, że jesteśmy nie tylko w prawie, ale także, co szczególne dla nas istotne, w standardach skomentowała.

– Nie jesteśmy idealni. Popełniamy błędy. Ale przy osiemnastu godzinach anteny na żywo trudno ich nie popełniać. Od dwudziestu lat dla naszych widzów, dla państwa, uczymy się siebie nawzajem i dojrzewamy w tej misji. Po ludzku, po dziennikarsku jest dla nas szalenie ważna, najważniejsza – zakończyła.

Nagroda specjalna “Honorowe Tytanowe Oko” stanowi nagrodę Prezesa Zarządu PIKE na wniosek Jury.

W kategorii “Sportowy przekaz roku” nagrodę za realizację Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 otrzymał Eurosport

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE to największe spotkanie sektora medialnego i telekomunikacyjnego, stanowiące neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

W programie tegorocznej konferencji i wystawy znalazły się dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenie zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu, regulatorów i ekspertów szczególnie po okresie pandemii. Partnerem strategicznym imprezy jest TVN24.

Fragmenty relacji wideo z Gali PIKE na stronie https://tvn24.pl/polska/tvn24-laureatem-nagrody-pike-2021-honorowe-tytanowe-oko-5440652

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *