MediaPolecaneSieci kablowe

TVP 4K w sieci AVIOS!

TVP 4K w AVIOS! Incydentalna stacja uruchomiona zostanie na czas mundialu 2022. Od 21 listopada do 18 grudnia emitować będzie na żywo w jakości 4K wszystkie mecze reprezentacji Polski oraz inne kluczowe spotkania. Kanał TVP 4K dostępny będzie bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów pakietów Prestiż i Max.

 

TVP 4K podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku

Program TVP 4K został uruchomiony po raz pierwszy 14 czerwca 2018 z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Dzięki Telewizji Polskiej widzowie w Polsce mogli zobaczyć wydarzenie sportowe tej rangi w jakości UHD za pośrednictwem operatorów telewizyjnych przygotowanych technicznie do oferowania treści UHD/4K.

Na antenie programu TVP 4K można było zobaczyć 52 z 64 spotkań rozegranych podczas mistrzostw świata, w tym wszystkie mecze reprezentacji Polski.

Program nadawany był do 3 września 2018 roku.

UEFA EURO2020 w TVP 4K w telewizji naziemnej

Program TVP 4K wznowił nadawanie 11 czerwca 2021 roku, tym razem z okazji mistrzostw UEFA EURO2020. Widzowie mogli obejrzeć wszystkie mecze turnieju w jakości UHD wraz z wejściami studyjnymi i materiałami reporterskimi, które na czas wydarzenia realizowała redakcja TVP Sport. Przez kolejny miesiąc po zakończeniu mistrzostw, czyli do 11 sierpnia na antenie TVP 4K były nadawane retransmisje wszystkich spotkań.

TVP 4K w testach nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC

Program TVP 4K został udostępniony przez Telewizję Polską w ramach testów nowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Emisje testowe DVB-T2/HEVC objęły swoim zasięgiem nadawczym około 90% populacji Polski.

TVP 4K – najlepsza jakość obrazu i dźwięku

TVP 4K to pierwszy kanał w jakości UHD udostępniony dla odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej bezpłatnie, w trakcie rozgrywek tak prestiżowego turnieju.

Program TVP 4K nadawany był w najlepszej jakości obrazu i dźwięku dla wszystkich widzów NTC posiadających odbiorniki przystosowane do odbioru sygnału w jakości UHD 4K i standardu DVB-T2/HEVC. Dźwięk obiektowy Dolby Atmos w połączeniu z wysoką rozdzielczością i HDR przenosił widza do nowego wymiaru telewizji naziemnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *