MediaSieci kabloweTVPWAŻNE

TVP INFO na wysokiej pozycji EPG w sieci Multimedia Polska

Abonenci sieci Multimedia Polska, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, będą mogli oglądać kanał informacyjny TVP INFO na nowej, wyższej pozycji w elektronicznym przewodniku po programach (EPG). Do tej pory program dostępny był na pozycji 23., a po zmianie, która nastąpi 16 sierpnia 2018 r. pojawi się na pozycji 5. w grupie kanałów ogólnych.

– Rok 2018 to wzrosty oglądalności kanału informacyjnego TVP INFO. Jednym z działań konsekwentnie realizowanych przez Zarząd TVP jest wzmacnianie obecności misji publicznej w sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Mamy już na tym polu sporo sukcesów, a kanał TVP INFO staje się liderem w elektronicznych przewodnikach programowych, co wpływa na przyzwyczajenie widzów oraz łatwość w odnajdywaniu oferty kanału informacyjnego TVPmówi Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP.

– To duży ukłon w kierunku naszych widzów, którzy posiadają usługę telewizyjną w sieci Multimedia. Łatwość odnajdywania danego kanału na pilocie jest bardzo ważna z punktu widzenia ciągle rosnącej liczby kanałów tematycznych. Cieszymy się, że w ten sposób operatorzy doceniają pozycję rynkową TVP INFO mówi Monika Karasek, dyrektor Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP.

TVP INFO jest dynamiczną anteną, zapewniającą widzom stały dostęp do informacji z Polski i całego świata; śledzi bieżące wydarzenia polityczne, społeczne, ekonomiczne i kulturalne, doniesienia agencyjne i newsy z portali internetowych 24 godziny na dobę. W swojej ofercie ma także informacje sportowe i prognozy pogody. Komentarze i analizy tematów dnia widzowie TVP INFO znajdują w codziennych programach publicystycznych. Do dyskusji w studiu zapraszani są: politycy, eksperci, sportowcy, twórcy kultury, uczestnicy aktualnych wydarzeń. Dzięki zespołowi reporterów pracujących w całej Polsce, TVP INFO ma relacje z pierwszej ręki i wprost z miejsca wydarzeń. Korespondenci zagraniczni trzymają rękę na pulsie wydarzeń międzynarodowych i są w tych miejscach Europy i świata, gdzie dzieje się coś ważnego.

TVP INFO relacjonuje doniosłe wydarzenia historyczne, ważne uroczystości państwowe, wysyła dziennikarzy w zapalne punkty świata. Antena reaguje elastycznie na to, co się dzieje. W sytuacjach nadzwyczajnych, przerywa nadawanie standardowych programów i relacjonuje na żywo przebieg zdarzeń. Na bieżąco zbiera też opinie ekspertów, komentatorów i świadków wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *