TVP Kobieta za TVP Rozrywka w MUX-8

8 marca TVP uruchamia pierwszy w historii Telewizji Polskiej i jedyny w naziemnej telewizji cyfrowej kanał lifestylowy TVP Kobieta. W bogatej ofercie programowej znajdą się audycje dotyczące urody, zdrowia, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne, czy reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych. Kanał jest w pełni poświęcony tematyce kobiecej.

 

– TVP Kobieta to wyjątkowy kanał wyspecjalizowany: mądry, misyjny, pełen pasji i inspiracji. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet. Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Chciałabym, żeby kobiety w Polsce za pół roku, rok, mogły powiedzieć o TVP Kobieta: to jest moje miejsce, to bliska mi stacja, tu odpoczywam, tu się relaksuję, tu też uczę się i znajduję inspirację do nowych aktywności. Jestem przekonana, że będziemy numerem 1 wśród stacji lifestylowych w Polsce – mówi Iwona Bocian-Zaciewska, Dyrektor TVP Kobieta.

Do tworzenia programów w TVP Kobieta zaprosiliśmy ekspertki w swoich dziedzinach. Dzięki posiadanej przez nie wiedzy, na antenie pojawią się wyjątkowe i różnorodne programy, w których z pewnością każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Już pierwszego dnia, w pełnym inspirujących porad kulinarnych programie dietetyczki Agnieszki Mielczarek, widzowie dowiedzą się, jak jeść zdrowo i smacznie. Praktycznych porad jak podróżować z małym dzieckiem, w dodatku tanio i wygodnie, dostarczy Monika Witkowska przemierzająca świat razem z córką Laurą w ramach programu „Podróże Małej i Dużej”.

Najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi Miłka Raulin, do „Ulepionych z pasji” zaprosi wyjątkowych gości, którzy tak jak ona mają odwagę realizować swoje marzenia.

Natomiast Joanna Lewandowska – mistrzyni florystyki i członkini Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego udowodni w „Kwiatach na warsztat”, że rośliny są wyjątkowo piękne, jeśli tylko odpowiednio się nimi zajmiemy.

Wielu wzruszeń dostarczy widzom program pełnej empatii Marty Manowskiej „Kobiety w drodze”, w którym prowadząca rozmawiać będzie o bagażu życiowych doświadczeń m.in. z Ewą Błaszczyk czy Walentyną Kozioł. Agata Konarska w „Kobietach w biznesie” opowie, z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy przy jednoczesnej trosce o życie rodzinne jest spełnieniem marzeń, a Klaudia Carlos spotka się z ekspertami i porozmawia o wszystkim, co najważniejsze dla współczesnych kobiet.

TVP Kobieta zadba o formę i dobry nastrój już od samego rana. W codziennym paśmie „Trenuj z TVP Kobieta” pełne wigoru trenerki – w tym m.in. Ida Nowakowska – dostarczą pozytywnej energii na cały dzień.

Dla wszystkich widzów, którzy nie zdążyli obejrzeć w Dwójce „Pytania na śniadanie”, TVP Kobieta przygotowała wyjątkową niespodziankę – całe wydanie ulubionego programu śniadaniowego tuż po zakończeniu emisji w TVP2, będzie dostępne na antenie lifestylowego kanału TVP.

TVP Kobieta to również doskonałe dokumenty, w tym m.in. „600 gramów szczęścia”, „Antyle Chopina” i „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”, „Zdolne bestie te Kossaki” oraz pasmo TVP Kobieta „Inspiracje” przygotowywane we współpracy z TVP Kultura. Już w marcu widzowie zobaczą w nim m.in. „Niedzielę z Agnieszką Osiecką”.

Na stałe w ofercie kanału zagoszczą również interesujące filmy i seriale. Widzowie zobaczą m.in. hiszpański serial „Velvet” – opowieść o romansie ubogiej krawcowej z synem potentata modowego, a w codziennym wieczornym paśmie filmowym będzie mnóstwo hitów m.in. nagrodzony Oskarami „La La Land”, kultowy „Dirty Dancing”, czy biografie niezwykłych kobiet: „Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse” i „Whitney”.

Program TVP Kobieta jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) na multipleksie ósmym (MUX-8), zastępując tym samym program TVP Rozrywka, a także w ramach emisji testowej nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, prowadzonej obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. W drugiej połowie roku testy standardu DVB-T2/HEVC obejmą zasięgiem cały kraj.

Program będzie także stopniowo wprowadzany do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych, a już od 8 marca jest dostępny w sieci UPC (pakiety Select, Max, Max Premium) na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box oraz na pozycji 165 na dekoderze Mediabox i w sieci Toya (pakiet Naziemny+) na pozycji 97

 

6 komentarzy do “TVP Kobieta za TVP Rozrywka w MUX-8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *