TVP Kultura 2 dostępna dla każdego

TVP Kultura 2, dopasowując się do nowej rzeczywistości stara się być jeszcze bliżej widzów – dostępna online, poprzez stronę internetową kultura2.tvp.pl. Dzięki platformie odbiór kultury jest możliwy na wszystkich urządzeniach mobilnych.

 

„Chcemy być tam, gdzie nasi widzowie”powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP S.A.

TVP Kultura2 jest miejscem otwartym, dostępnym dla artystów i instytucji kultury, które swój program chcą pokazać szerszej publiczności. Na platformie emitowane są wyjątkowe widowiska artystyczne, udostępniane w formie online, organizowane m.in. w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – „Kultura w sieci”.

Na kultura2.tvp.pl znajdują się materiały z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w kraju, jak choćby retransmisja koncertów z tegorocznego Kromer Biecz Festival, a także dyptyku Teatru Wierszalin – „Dziady. Noc pierwsza” i „Dziady. Noc druga”. Emitowane są również istotne wydarzenia dla kultury i sztuki, w tym gala wręczenia nagród „Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020”, półfinały oraz finał tegorocznego konkursu „Młody Muzyk Roku” oraz drugi konkurs dla młodych muzyków – „Wirtuozi V4 +. Międzynarodowy talent show”.

Program TVP Kultura2 stawia na różnorodność. W repertuarze filmowym znajdują się zarówno klasyczne tytuły wybitnych polskich twórców – Andrzeja Wajdy, czy Krzysztofa Kieślowskiego, jak i młodych polskich filmowców, m.in. „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Nie zabraknie również docenianych na zagranicznych festiwalach filmów dokumentalnych, w tym film „Czerwony! Sztuka awangardy w kraju Sowietów”. Dzięki bogatej ofercie muzycznej widzowie TVP Kultura 2 będą mieli okazję zobaczyć zarówno klasyczne widowiska muzyczne, m.in. operę Giacomo Pucciniego „Siostra Angelica” w reżyserii Davida Pountneya, operę Piotra Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin” zarejestrowaną w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, spektakle baletowe – „Fresk” Angelina Preljocaja zarejestrowany w Théâtre National de la Criée w Marsylii i „Dziadek do orzechów” oraz te współczesne, m.in. „Last work” izraelskiego zespołu Batsheva Dance Company. Nie zabraknie programów muzycznych, zapraszamy na cykl TVP Kultura prezentujący najciekawszych polskich artystów – „Scena muzyczna”, w którym wystąpi utytułowany zespół Boarte Piano Trio oraz program „Legendy rocka”, gdzie jednym z bohaterów jest legendarna amerykańska grupa Talking Heads.

Platforma kontynuuje emisje sztandarowych programów publicystycznych, poświęconych kulturze i sztuce, w tym „Tego się nie wytnie”, przedstawiający najważniejsze wydarzenia i postaci życia kulturalnego oraz program „Tamte lata, tamte dni”, w którym wybitni artyści, m.in. Anna Dymna, Krzysztof Zanussi, czy Józef Wilkoń opowiadają o doświadczeniach, które w istotny sposób wpłynęły na ich życie i drogę twórczą.

Doskonały film, zróżnicowana muzyka i teatr, kultowe seriale, nowości i archiwa, propozycje z przymrużeniem oka i te pełne mocnych wrażeń. Scena otwarta dla wszystkich, miejsce spotkań i inspiracji. Taka jest TVP Kultura2 – serdecznie zapraszam! mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura2.

 

TVP Kultura 2 jest dostępna na stronie: https://kultura2.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *