DVB-TPolecaneTVP

TVP Kultura HD już na MUX-8 a TVP Sport HD na MUX-3

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 23 października TVP Sport HD jest dostępny na MUX3, a TVP Kultura HD pojawiła się na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej.

 

 

 

 

 

 

To kolejny milowy krok w historii kanału sportowego Telewizji Polskiej, który od 7 czerwca 2018 roku jest obecny w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Do tej pory TVP Sport w wersji SD był dostępny na MUX3, a w wersji HD – na MUX8.

W nocy z 22 na 23 października TVP Kultura trafła MUX8 naziemnej telewizji cyfrowej i zmieni standard nadawania na High Definition (HD). Dzięki podniesieniu jakości nadawania TVP Kultura, odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej zyskają lepszy i ostrzejszy obraz.

Teatr telewizji, opera, koncerty chopinowskie czy klasyczne filmy dzięki jakości wysokiej rozdzielczości nadawania nabiorą nowej głębi i dostarczą dużo większych wrażeń odbiorcom. Wraz ze zmianą w formacie nadawania kanału TVP Kultura, nastąpi zmiana w zakresie emisji programu TVP Sport. Cieszący się dużą popularnością kanał sportowy, w jakości High Definition (HD), wejdzie w skład programów nadawanych przez Telewizją Polską S.A. w ramach trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak odbierać TVP Sport? MUX3 i inne platformy

Gdzie oglądać?
Kanał TVP Sport HD możesz oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX3

Jak wyszukać TVP Sport HD w naziemnej telewizji cyfrowej?
Przejdź do ustawień telewizora lub dekodera w i wybierz opcję “automatyczne strojenie” lub wpisz w opcjach “szukania kanału ręcznie” – jego numer/częstotliwość.

Odbieram już kanały z MUX3, czy będę miał TVP Sport HD?
Tak, kanał TVP Sport HD będzie widoczny na liście kanałów. W starszych telewizorach lub dekoderach konieczne może być ponowne strojenie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Gdzie znajduje się najbliższy nadajnik MUX3?
Lokalizację, zasięg i parametry (częstotliwość, kanał, polaryzacja) nadajników MUX 3 możesz sprawdzić korzystając z serwisu emimaps.emitel.pl lub aplikacji EmiMaps Aby prawidłowo odbierać kanały na MUX3, antena powinna być skierowana w kierunku nadajnika oraz ustawiona w polaryzacji (horyzontalnej lub wertykalnej) co nadawany sygnał przez nadajnik MUX3.

Czy muszę mieć dodatkową antenę, by odbierać kanał na MUX3?
Tak, do odbioru kanałów MUX3 konieczna będzie instalacja dedykowanej anteny UHF oraz zwrotnicy sygnału telewizyjnego lub użycie anteny typu “Combo”, odbierającej zarówno pasmo UHF (nadajniki MUX 1,2,3) oraz pasmo VHF (nadajniki MUX8).

Czym różni się MUX3 od MUX8?
MUX3 jest nadawany w paśmie UHF, natomiast MUX8 – w paśmie VHF.

Dostępność TVP Sport HD u największych dostawców usług telewizyjnych:
• Cyfrowy Polsat – 19
• Nc+ – 115
• Orange – 113
• UPC – 501 (Horizon/Kaon), 552 (Mediabox)
• Vectra – 201
• Multimedia – 130
• Toya – 420
• Netia – 67
• Inea – 506

W przypadku braku kanału TVP Sport HD skontaktuj się z obsługa swojego operatora telewizyjnego, by uzyskać więcej informacji.

TVP Sport to pierwszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej. Nadaje od 18 listopada 2006 roku (od 12 stycznia 2014 w standardzie HD). Jest liderem oglądalności wśród kanałów sportowych w naszym kraju.

TVP Sport to przede wszystkim relacje na żywo, najpopularniejsze dyscypliny, imprezy sportowe o międzynarodowej randze, występy najlepszych sportowców oraz ekspercki komentarz znanych i lubianych komentatorów sportowych: Włodzimierza Szaranowicza, Dariusza Szpakowskiego, Przemysława Babiarza, Jacka Laskowskiego, Piotra Sobczyńskiego, Macieja Kurzajewskiego, Jacka Kurowskiego i wielu innych. W TVP Sport na widzów czekają wielkie sportowe emocje, a jednocześnie gwarancja najwyższej jakości obrazu.

TVP Sport pokazuje najważniejsze wydarzenia: letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy i świata w piłce nożnej i wiele imprez mistrzowskich w takich dyscyplinach jak: siatkówka, lekkoatletyka, skoki narciarskie, kolarstwo, boks, koszykówka, wioślarstwo czy podnoszenie ciężarów i judo. W portfolio TVP Sport znajdują się najważniejsze rozgrywki piłki nożnej, zarówno klubowej (Liga Mistrzów, Liga Europejska, Ekstraklasa czy Klubowy Puchar Świata), jak i reprezentacyjnej (mecze kadry Polski w eliminacjach do ME i MŚ, Liga Narodów).

Ramówkę TVP Sport wypełniają także polskie rozgrywki ligowe (piłkarska II liga, PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych czy Polska Hokej Liga) oraz zawody krajowe i międzynarodowe z udziałem Polaków (Tour de Pologne, tenisowy cykl WTA, Formuła 1).

Dyrektorem TVP Sport od czerwca 2017 roku jest Marek Szkolnikowski – z Telewizją Polską związany od 2008 roku jako dziennikarz i reporter z wielu międzynarodowych imprez. Jest wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU) oraz członkiem Komisji Marketingu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Gdzie oglądać TVP Kultura HD na MUX 8?

Kanał TVP Kultura HD możesz oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 8

Jak wyszukać TVP Kultura HD w naziemnej telewizji cyfrowej?

Przejdź do ustawień telewizora lub dekodera i wybierz opcję Automatyczne strojenie lub wpisz w opcjach szukania kanału ręcznie jego numer/częstotliwość.

Odbieram już kanały z MUX 8, czy będę miał TVP Kultura HD?

Tak, kanał TVP Kultura HD będzie widoczny na liście kanałów. W starszych telewizorach lub dekoderach konieczne może być ponowne strojenie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Gdzie znajduje się najbliższy nadajnik MUX 8?

Lokalizację, zasięg i parametry (częstotliwość, kanał, polaryzacja) nadajników MUX-8 możesz sprawdzić korzystając z serwisu emimaps.emitel.pl lub aplikacji EmiMaps. Aby prawidłowo odbierać kanały na MUX 8, antena powinna być skierowana w kierunku nadajnika oraz ustawiona w polaryzacji (horyzontalnej lub wertykalnej) co nadawany sygnał przez nadajnik MUX 8.

Czy muszę mieć dodatkową antenę by odbierać kanału na MUX 8?

Tak, do odbioru kanałów MUX 8 konieczna będzie instalacja dedykowanej anteny VHF oraz zwrotnicy sygnału telewizyjnego lub zmienić instalację na antenę typu „Combo” odbierającą zarówno pasmo VHF (nadajniki MUX 8) oraz pasmo UHF (nadajniki MUX 1,2,3).

Czym różni się MUX 8 od MUX 1,2,3?

MUX 8 jest nadawany w paśmie VHF, natomiast MUX 1,2,3 oraz inne multipleksy lokalne nadawane są w paśmie UHF.

2 komentarze do “TVP Kultura HD już na MUX-8 a TVP Sport HD na MUX-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *