PolecaneTVP

TVP uruchomiła aplikację „Kraina ABC”!

Z myślą o umożliwieniu swobodnego dostępu do dobrych treści, antena TVP ABC stworzyła wyjątkową aplikację dla swoich młodych widzów. „Kraina ABC” to bezpłatne oraz bezpieczne multimedialne centrum rozrywki i nauki dla najmłodszych.

 

Aplikacja podzielona jest na sześć stref: Bajki, Programy, TV online, Gry, Muzyka i Sen. Dzięki temu łatwo się po niej poruszać i wybierać audycje. „Kraina ABC” pozbawiona jest reklam, a co za tym idzie ryzyka kontaktu z treściami, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój dzieci.

W strefie Bajek najmłodsi znajdą odcinki ulubionych animacji dobrze znanych z anteny TVP ABC oraz z kanału online TAP ABC 2: Dino Ranczo, Boonie Bears, Sissi, młoda cesarzowa czy Przygody Misia Paddingtona. Bajki z tej strefy można odtwarzać w każdym miejscu i w dowolnym czasie.

Strefa Programy prezentuje treści, wśród których szczególne miejsce zajmują produkcje TVP ABC – jedynej anteny w Polsce realizującej z myślą o najmłodszych własne i niepowtarzalne programy. Dzięki kreatywności twórców nowoczesne audycje docierają do tej wyjątkowej grupy widzów – bawią, ucząc i uczą, bawiąc oraz przekazują wartościowe przesłanie pozbawione pomocy. Znajdują się tu takie produkcje TVP ABC jak: Czytanie przed spaniem, Cześć czy mogę cię zjeść?, Alchemik, Przyjaciele Misia i Margolci, Figu Migu na Planecie Czochras, oraz Zwierzaki Czytaki. Z tej strefy widzowie mogą również wyruszyć w podróż dookoła świata z Nelą Małą Reporterką.

Strefa Gier to – oparte na programie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – gry edukacyjne. Przekazują i utrwalają one wiedzę, rozwijają umiejętności i inspirują. Pozwalają poszerzać potencjał twórczy dziecka i rozwijać jego wyobraźnię. Uczą też cierpliwości i spostrzegawczości. Dzięki specjalnie dobranym zadaniom dzieci mogą, bawiąc się, pracować nad motoryką dłoni i percepcją wzrokową. TVP ABC zamierza rozwijać aplikację – w najbliższej przyszłości planuje poszerzyć strefę gier o 12 całkiem nowych pozycji dostosowanych do potrzeb i zainteresowań najmłodszych odbiorców.

Strefa Muzyka zapewnia chwilę rozrywki, a zmęczone dzieci znajdą ukojenie, słuchając wyciszających kołysanek ze strefy Sen. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, TVP ABC oddaje do dyspozycji rodziców panel rodzicielski, dzięki któremu mogą oni monitorować zarówno czas spędzany przez dzieci z aplikacją, jak i treści przez nie oglądane.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: https://krainaabc.tvp.pl/start

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *