MediaTVPZapowiedzi TV

TVP Wilno zwiększa zasięg

Po ponad roku działalności TVP Wilno ma już 11 programów własnych, a w przygotowaniu są kolejne. Produkcje będzie można oglądać również na antenach TVP Kultura, TVP Historia czy TVP Dokument.

 

ysły na aktywne spędzanie wolnego czasu – to wszystko widzowie TVP Wilno mogą oglądać w sobotnie wieczory w programie „Co się dzieje”.

Od 29 września życie kulturalne i towarzyskie Wileńszczyzny śledzą też widzowie w Polsce. „Co się dzieje” znalazło się w ramówce kanału TVP Kultura. W emitowanym w sobotnie wieczory programie można oglądać najciekawsze wydarzenia, spotkania z interesującymi gośćmi, smaczne przepisy i pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Ciekawe spojrzenie

– To jest bardzo ciekawe spojrzenie, zupełnie zmienia stereotypy na temat Polskiej kultury na Litwie; ten program mówi nie tylko o kulturze Polski, ale i ogólnie o kulturze Wileńszczyzny. Widzimy, jak stykają się ze sobą twórcy kultury właśnie na Litwiemówi Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej SA.

W programie stacji wkrótce znajdą się również inne produkcje TVP Wilno między innymi „Kresowe grody i rody”, „Wileński Folk” czy „Wileńskie ścieżki polskich gwiazd”.

Oba kanały to dwa z czterech wspólnych projektów medialnych Telewizji Polskiej i polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Serce polskiej kultury bije w Wilnie, na Wileńszczyżnie, i trudno sobie wyobrazić TVP kultura bez Wilnapodkreśla Matyszkowicz.

Produkcjami rodem z Wilna zainteresowały się także kanały TVP Historia i TVP Dokument. Na antenie TVP Historia będzie można odkryć „Wilno pełne tajemnic. Historia adresów”. Widzowie kanału TVP Dokument będą mieli możliwość zapoznania się z „Historiami wileńskimi” oraz „Litwą nieoczywistą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *