TVP World już nadaje (wideo). Aktualizacja: Gdzie oglądać TVP World?

Od 18.11.2021 roku, od godz. 8:00 TVP rozpoczął nadawanie kanał TVP World – angielskojęzyczny program informacyjny. Informacje będą przekazywane przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

 

Przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu TVP World, widzom na całym świecie, będzie relacjonować sytuacje na polsko-białoruskiej granicy.

Tym samym Poland IN zmienia nazwę na TVP World

– Polska musi się temu przeciwstawić. Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału mówi prezes TVP, Jacek Kurski.

 

 

Kanał jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej tvpworld.com

 

 

Pracowaliśmy nad tym projektem od wielu miesięcy. Rozpoczęliśmy dzisiaj, właśnie wtedy, kiedy Polska nas najbardziej potrzebujepowiedział wiceprezes TVP Mateusz Matyszkowicz o starcie anglojęzycznego programu TVP World.W naszych czasach informacja jest bronią, jesteśmy atakowani informacją i naszą odpowiedzią powinna być informacja: rzetelna, profesjonalna, dobrze zrobiona, ze wspaniałymi prowadzącymi, ze świetną redakcją, w pięknej oprawie graficznejpodkreślił.

Za przygotowanie materiałów antenowych odpowiadają: Grzegorz Kuczyński, kierownik Redakcji Serwisów Informacyjnych i Paweł Pietkun, kierownik Redakcji Publicystyki, Reportażu i Dokumentu.

Prezenterami TVP World są m.in.: Donald Arleth, Erika Oley-Trojanowska, Krzysztof Mularczyk, Anna Jabłońska, Karolina Pajączkowska, Jonasz Rewiński i David Kennedy.

Anglojęzyczny program informacyjny dostępny jest już dla widzów na całym świecie. Do wcześniejszego uruchomienia kanału władze telewizji publicznej skłoniła sytuacja na granicy polsko-białoruskiej i konieczność rzetelnego relacjonowania wydarzeń, na temat których w światowych mediach nie brakuje fake newsów i kreowanej na wschodzie dezinformacji.

Gdzie oglądać TVP World?

TVP World będzie nadawać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Prócz relacji wydarzeń z granicy w ramówce nie zabraknie też publicystyki i rozmów z ekspertami.

Kanał dostępny jest dla widzów poprzez stronę internetową TVPWORLD.com oraz kanał w serwisie YouTube.

 

 

Śledzić można go także za pośrednictwem telewizji satelitarnej (kilka miesięcy temu informowaliśmy, że TVP chce emisji za pośrednictwem satelity Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej i platformy Dish Network w USA) i anteny TVP Info (pomiędzy 1 w nocy i 5 rano czasu polskiego). Ta ostatnia oferta jest skierowana przede wszystkim do widzów z innych stref czasowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

 

One thought on “TVP World już nadaje (wideo). Aktualizacja: Gdzie oglądać TVP World?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *