„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od 23 lutego w Polsacie

11. edycja show będzie równie przebojowa i zaskakująca jak poprzednie. To właśnie w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ponad 90. artystów przeszło niemal 800 niesamowitych metamorfoz, z których wiele można uznać za doskonałe. Na wybrane cele charytatywne przeznaczono już prawie 2 miliony złotych!

 

To właśnie na scenie tego programu okazało się, że wszystko jest możliwe. Widzowie przekonali się, że Natalia Szroeder może do złudzenia śpiewać jak Whitney Houston, Filip Lato może być nie do odróżnienia od Czesława Niemena, Mateusz Ziółko może stać się legendarnym Zbigniewem Wodeckim, a Stefano Terrazzino – Mieczysławem Foggiem… Kto tym razem da się zapamiętać po spektakularnym występie?

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to tysiące godzin pracy charakteryzatorów, treningów wokalnych i choreograficznych. Dotychczas w programie wzięło udział 80 gwiazd polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej. Wśród nich znaleźli się m.in. Joanna Liszowska, Anna Guzik, Katarzyna Skrzynecka, Sławomir, Bartek Kasprzykowski, Katarzyna Zielińska, Andrzej Młynarczyk, Joanna Moro, Joanna Jabłczyńska, Kacper Kuszewski, Anna Dereszowska i Rafał Szatan.

Pierwszy odcinek 11. edycji zaplanowany został na 23 lutego. Kolejni artyści postarają się wspiąć na wyżyny swoich scenicznych i wokalnych możliwości. Będą to: znakomite aktorki Elżbieta Romanowska i Katarzyna Dąbrowska, wschodząca gwiazda małego ekranu Iga Krefft, aktorka musicalowa Marta Wiejak, znany z „Na Wspólnej” odtwórca roli Kamila Hoffera – Kazimierz Mazur, naczelny brodacz Polski Kamil Pawelski, czyli Ekskluzywny Menel, piosenkarz Antek Smykiewicz, a także wokalista zespołu Future Folk – Stanisław Karpiel-Bułecka. Czekają ich mordercze przygotowania, aby perfekcyjnie odwzorować wylosowane postaci i pokonać własne słabości. Czuwają nad nimi ludzie, których na co dzień nie widać, m.in. charakteryzatorzy, kostiumolodzy i fryzjerzy, a ich wysiłek to również duża część sukcesu.

Show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawił się na antenie Polsatu ponad pięć lat temu i od razu zdobył liczne grono wiernych fanów. Fanpage programu ma ponad 330 tysięcy fanów, a dla portali internetowych metamorfozy gwiazd to wciąż jeden z gorętszych tematów. W trakcie emisji, od pierwszego odcinka, Polsat jest niezmiennie liderem rynku w obu grupach audytoryjnych.

Produkcja to wielkie wyzwanie realizacyjne i artystyczne. Aktorzy, którzy na co dzień nie szlifują wokalnego warsztatu, muszą wykonać gigantyczną pracę, aby barwa ich głosu przypominała oryginał. Z kolei wokalistom najwięcej problemów przysparza zadanie aktorskie, polegające na odwzorowaniu ruchu, mimiki twarzy czy postawy wylosowanej postaci. Przygotowaniem programu zajmuje się potężny sztab ludzi. Trenerka wokalna Agnieszka Hekiert dba o to, aby każdy wydobywający się z uczestnika dźwięk był idealny. Doskonałego odwzorowania gestów i wyrazu twarzy pilnuje Krzysztof Adamski. Z kolei profesjonalny zespół makijażystów pod wodzą Tomasza Matraszka spędza długie godziny nad stworzeniem charakteryzacji, do złudzenia przypominającej odtwarzanego przez uczestnika artystę.

Kto najwierniej przeistoczy się w największe ikony światowej sceny muzycznej i dołączy do szacownego grona zwycięzców każdej z dotychczasowych serii? Kto zdobędzie czeki na 10 tysięcy za każdy odcinek oraz 100 tysięcy złotych za finał, które przekaże na wybrane cele charytatywne, wspierając chorą osobę, dom dziecka czy też schroniska dla zwierząt?

Triumfatorów jest już aż dziesięciu. Program dotychczas wygrali: Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk, Bartek Kasprzykowski, Aleksandra Szwed, Maria Tyszkiewicz, Stefano Terrazzino, Kasia Popowska, Kacper Kuszewski, Filip Lato i Mateusz Ziółko.

Producentem serii jest firma EndemolShine Polska. Muzycznie nad projektem czuwa Marcin Urban. Reżyserem jest Bolesław Pawica. Program poprowadzą niezmiennie Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor. W jury zasiadają: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Kacper Kuszewski.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę o godz. 22:10 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *