Tydzień z Polsatem 6– 9 lipca

Spędźcie filmowe wieczory z Polsatem! Dostarczymy dużo emocji i ogromną porcję dobrego humoru. W trzy kolejne poniedziałki lipca Tom Hanks wystąpi jako profesor Langdon w ekranizacjach powieści Dana Browna. Na początek największe oszustwo w historii świata, czyli „Kod da Vinci”! Potem nadejdzie „Czas zemsty” z geniuszem kina akcji – Stevenem Seagalem, który wyrówna porachunki z chińską mafią.

 

We wtorek Matthew McConaughey i Idris Elba spotkają się w „Mrocznej wieży” i okaże się, że apokalipsa jest coraz bliżej. Komediowa środa to dwie zwariowane komedie – powrócą niegrzecznymi chłopcy z Willem Smithem i Martinen Lawrencem a John Cusack wyjedzie z przyjaciółmi na szalony męski wypad.

Do tego w czwartek solidna porcja komedii romantycznych w doborowej obsadzie – „Czego pragną kobiety” z Melem Gibsonem i Helen Hunt oraz perypetie „Nowożeńców” z Astonem Kutcherem i Brittany Murphy.

 

Poniedziałek;6.07.2020

Kod da Vinci

#MEGAHIT „Kod da Vinci” w reżyserii zdobywcy Oscara Rona Howarda („Piękny umysł”) z gwiazdorską obsadą – Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Jean Reno, Paul Bettany I Alfred Molina, Jurgen Prochnow – to znakomity thriller zrealizowany na motywach światowego bestselleru autorstwa Dana Browna – wzbudzającej niezwykłe emocje, najbardziej kontrowersyjnej powieści ostatnich lat. W trzy kolejne poniedziałki lipca Tom Hanks jako profesor Langdon w ekranizacjach powieści Dana Browna!

Światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Saunie’re, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, wnuczki zamordowanego kustosza, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy. Prawda, którą przyjdzie im odkryć może wstrząsnąć posadami całej ludzkości…

„Kod da Vinci” w poniedziałek 6 lipca o godzinie 20:05 Polsacie!

Czas zemsty

Geniusz kina akcji – Steven Seagal w produkcji „Czas zemsty”!

Robert Burns (Steven Seagal) prowadzi prace wykopaliskowe w Chinach i tu przypadkowo wplątuje się w aferę narkotykową. Zostaje niesłusznie oskarżony i skazany. Po wyjściu z więzienia ma zamiar wyrównać porachunki z chińską mafią. Czy uda mu się zemścić na wszystkich, za sprawą których trafił niesłusznie do więzienia? Kim naprawdę jest Robert Burns?

„Czas zemsty” w poniedziałek 6 lipca o godzinie 23:25 Polsacie.

Wtorek; 7.07.2020

Mroczna wieża

Mroczna Wieża emituje energię, która chroni Wszechświat. Poza nim jest nieskończona ciemność pełna złych demonów. Matthew McConaughey i Idris Elba w adaptacji powieści Stevena Kinga. Apokalipsa jest bliżej niż myślisz!

Ekranizacja sagi Stephena Kinga. Ostatni żyjący Rewolwerowiec, Roland Deschain (Idris Elba), uwięziony w niekończącej się walce z Walterem O’Dimem, znanym także jako Człowiek w czerni (Matthew McConaughey), ze wszystkich sił stara się powstrzymać go przed zburzeniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. W imię przetrwania światów, w ostatecznej walce zderzą się ze sobą Dobro i Zło. Tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

Współcześnie w Nowym Jorku mieszka 11-letni Jake Chambers (Tom Taylor). Chłopiec dręczony jest koszmarnymi wizjami, w których Człowiek w Czerni (zdobywca Oscara – Matthew McConaughey) usiłuje zniszczyć Wieżę i doprowadzić do końca znanego mu, świata. W swojej wyobraźni nastoletni bohater widzi też Rewolwerowca (Idris Elba – gwiazda serialu „Luther”), który stara się zapobiec rozprzestrzenianiu Zła. Matka Jake′a (Katheryn Winnick – „Wikingowie”), ojczym oraz psychiatra (José Zúñiga) uważają, że nawiedzające nastolatka w snach apokaliptyczne obrazy to zaburzenie psychiczne, spowodowane tragiczną śmiercią jego ojca dwa lata temu. Ich decyzją chłopiec ma trafić do kliniki psychiatrycznej dla dzieci. Ale Jake w parze jej pracowników rozpoznaje monstra ze swoich wizji i ucieka im. Błąkając się po nowojorskich zaułkach, trafia do dziwnie znajomego, opuszczonego budynku. Odkrywa tu zaawansowany technologicznie portal i dzięki niemu przenosi się do postapokaliptycznego świata – Świata Pośredniego. Spotyka tu prawdziwego ostatniego Rewolwerowca, Rolanda Deschaina. Ten mężczyzna ściga Człowieka w czerni, by zemścić się na nim za śmierć swojego ojca (Dennis Haysbert – „24 godziny”).

Wszystkie te wydarzenia pojawiły się w snach chłopca, uwiecznionych przez niego w rysunkach. Roland domyśla się więc, że Jake posiada nadzwyczajną moc psychiczną. Rewolwerowiec ostrzega chłopca, że Człowiek w czerni Walter porywa dzieci ze zdolności parapsychologicznymi, by wykorzystać ich siły do zniszczenia Mrocznej Wieży. Ta monstrualnej wielkości budowla stoi w centrum wszechświata i chroni ludzi przed ciemnościami. Dziecięcy umysł jest w stanie ją zburzyć. Jeśli dojdzie do tego, wszelkiego rodzaju ciemne siły przenikną do ich świata i zniszczą rzeczywistość. Roland zabiera więc Jake′a do wioski jasnowidzów. Wieszczka (Claudia Kim – „Avengers: Czas Ultrona”) radzi im, by uciekając przed prześladowaniem ze strony Waltera i jego sług, przenieśli się w bezpieczniejsze miejsce – do Nowego Jorku. Tu dojdzie do ostatecznej konfrontacji Dobra ze Złem…

„Mroczna wieża” to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, powstały w latach: 1970 – 2012. Na ten cykl składa się 8 powieści i łączy on w sobie elementy z różnych gatunków: fantasy, fantastyki naukowej, literatury grozy i westernu. Scenariusz do tego filmu napisał i reżyserii podjął się uznany duński reżyser i scenarzysta filmowy – Nikolaj Arcel, twórca nominowanego do Oscara dramatu kostiumowego pt. „Kochanek królowej” (2012). Zdjęcia do „Mrocznej wieży” powstały w Kapsztadzie, Nowym Jorku oraz Los Angeles.

„Mroczna wieża” we wtorek 7 lipca o godzinie 20:00 Polsacie!

Pocałunek śmierci

David Caruso, Samuel L. Jackson, Nicolas Cage w doskonałym filmie gangsterskim!

Jimmy Kilmartin (Caruso) wychodzi z więzienia i z miłości do żony (Helen Hunt) postanawia zerwać z przestępczym światem. Przebywający na zwolnieniu warunkowym, młody mężczyzna nie potrafi się jednak wyrwać spod wpływu swoich kolegów, którzy organizują kolejny skok. Jimmy wpada w ręce policji. Detektyw Calvin Hart (Samuel L. Jackson) proponuje mu, by w zamian za wolność pomógł mu w schwytaniu groźnego gangstera Littre Juniora (Nicolas Cage)…

„Pocałunek śmierci” we wtorek 7 lipca o godzinie 22:10 Polsacie!

Środa;8.07.2020

Bad Boys II

Will Smith i Martin Lawrence w kontynuacji komedii sensacyjnej! Niegrzeczni chłopcy powracają. Oni nie przebierają w środkach. W końcu nie bez powodu na drugie mają demolka!

Aktorzy Martin Lawrence i Will Smith, producent Jerry Bruckheimer i reżyser Michael Bay spotykają się ponownie przy kontynuacji niezwykle zabawnych i wypełnionych szybką akcją przygód dwóch policjantów z Miami. Tym razem Mike Lowrey (Smith) i Marcus Burnett (Lawrence) prowadzą akcję, której celem jest niedopuszczenie do przerzucenia gigantycznego transportu ecstasy. Przypadkiem odkrywają siatkę zaangażowanych w narkobiznes osób, na czele której stoi bezwzględny Kubańczyk, Johnny Tapia (Jordi Molla), gotów zrobić wszystko, aby tylko rozszerzyć wpływy swojego imperium i przejąć kontrolę nad nielegalnym rynkiem w mieście. Tymczasem Mike zakochuje się w pięknej siostrze Marcusa – Syd (Gabrielle Union). Policjanci odkrywają wkrótce, że jest ona tajną agentką wydziału antynarkotykowego. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy Syd wpada w kłopoty. Marcus i Mike, by ochronić Syd stają do walki z narkotykowym bossem, wykorzystując często metody nie do końca zgodne z prawem…

„Bad Boys II” w środę 8 lipca o godzinie 20:00 Polsacie!

Jutro będzie futro

John Cusack w zwariowanej komedii w klimacie z lat 80-tych. Są imprezy, po których lepiej się obudzić!

Adam (John Cusack) zostaje porzucony przez kolejną dziewczynę, Lou (Rob Corddry) to pechowy imprezowicz, uzależniony od gier komputerowych Jacob (Clark Duke) wciąż siedzi w piwnicy, a Nick (Craig Robertson) przeklina swoją koszmarną pracę i apodyktyczną żonę. Kiedy pewnego dnia Lou zatruwa się tlenkiem węgla, koledzy – przekonani, iż była to próba samobójcza – zabierają go do kurortu narciarskiego. Tam oddają się pijaństwu, kąpielom w jacuzzi i degustacji podejrzanego napoju energetyzującego rosyjskiej produkcji o nazwie „Czernobyl”. Następnego dnia po upojnym wieczorze budzą się w roku 1986. Niespodziewana podróż w czasie stwarza życiowym nieudacznikom szansę na odmianę losu. Pytanie tylko, czy są w stanie ją wykorzystać…

„Jutro będzie futro” w środę 8 lipca o 23:10 w Polsacie!

Czwartek; 9.07.2020

Czego pragną kobiety

Mel Gibson i Helen Hunt w komedii pełnej estrogenu! Nick Marshall Dostał coś, o czym marzy każdy kobieciarz. Słyszy myśli kobiet! Dar niebios czy przekleństwo?

Nick Marshall (Mel Gibson), ceniony spec od reklamy, jest zarazem niepoprawnym kobieciarzem. Uważa, że wszystkie kobiety za nim szaleją, bo wydaje mu się, że wygląda jak ideał męskiej urody. Nick uwielbia Sinatrę, piwo, sport i modelki w bikini, z którymi wprost nałogowo romansuje. Wszystko to jednak zmienia się diametralnie po wypadku, któremu ulega we własnej łazience.

Zostaje porażony prądem i przy okazji zyskuje zaskakujący dar. Ten wieczny kawaler pewnej nocy pada (dosłownie) ofiarą ironii losu i …zaczyna dostrzegać oraz słyszeć to, o czym mógłby wcześniej jedynie marzyć: pragnienia kobiet. Szybko przekonuje się, że jego wysokie mniemanie o sobie było mocno przesadzone i wcale nie jest znów taki ekscytujący, jak mu się zdawało. A przecież kobiety zawsze odgrywały w jego życiu ważną rolę: marząca o karierze aktorskiej, Lola (Marisa Tomei), jego szesnastoletnia córka Alex (Ashley Johnson), była żona Gigi (Lauren Holly) i dwie wierne sekretarki. Początkowo Nick czuje się zagubiony. Nie potrafi właściwie wykorzystać swego daru.

Dochodzi do wniosku, że dzięki niemu może odnieść korzyści zarówno w życiu prywatnym, stając się idealnym kochankiem, jak i zawodowo. W pracy życie komplikuje mu pojawienie się nowej szefowej, Darcy Maguire (Helen Hunt), która od pierwszego spotkania nie zamierza mu pobłażać. Darcy to kobieta równie atrakcyjna, co bezwzględna – zdecydowała, bowiem że on, męski szowinista ma się zająć przygotowywaniem kampanii produktów typowo kobiecych: od lakieru do paznokci do rajstop i wosk do depilacji. Nick jest początkowo wściekły, bo to on miał objąć posadę dyrektora kreatywnego, która w końcu jej przypadła. A teraz jeszcze musi znosić polecenia kobiety.

Wtedy zaczyna więc wykorzystywać swój dar, by sabotować jej poczynania. Konflikt między nimi narasta, ale przecież kto się czubi, ten się polubi. Nick i Darcy prowadzą nieustanną wojnę na słowa, jak na odwieczny konflikt płci przystało. Zapowiada się na wyjątkowo burzliwy związek…

Film ten wyreżyserowała Nancy Meyers – ceniona hollywoodzka reżyserka, która zaczynała karierę pisząc scenariusze do takich filmowych hitów, jak: „Szeregowiec Benjamin” czy „Baby Boom”, a debiutowała jako reżyserka w 1998 roku komedią pt. „Nie wierzcie bliźniaczkom”. Po premierze „Czego pragną kobiety” wspominała o inspiracji klasycznymi filmami z Katharine Hepburn i Spencerem Tracy, ale wiele w tej filmie też odniesień do komedii Ernesta Lubitscha i Franka Capry – pełnych czaru, z inteligentnymi dialogami, wykorzystującymi różnice między mężczyznami i kobietami dla stworzenia idealnej komedii romantycznej. A przy tym udało jej się pozyskać do współpracy jednego z najlepszych aktorów, uznanego reżysera i producenta – Mela Gibsona, dla którego rola w tym filmie była prawdziwym wyzwaniem (również „tanecznym”). Ale to partnerująca mu, Helen Hunt uwiodła widzów i krytyków filmowych, co zaowocowało najbardziej prestiżowymi nagrodami w świecie filmowym – Oscarem i Złotym Globem.

„Czego pragną kobiety” w czwartek 9 lipca o godzinie 20:05 Polsacie!

Nowożeńcy

Ashton Kutcher i Brittany Murphy w komedii romantycznej. Nowożeńcy udają się na romantyczny miesiąc miodowy do Wenecji. Najwspanialszy miesiąc miodowy… którego nigdy nie było! Dlaczego? Musicie się przekonać!

Młody prezenter radiowy, Tom Leezak (Ashton Kutcher), który doszedł do wszystkiego dzięki ciężkiej pracy, poznaje Sarah McNerney (Brittany Murphy), dziewczynę pochodzącą ze snobistycznej i niezwykle bogatej rodziny. Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci i po bardzo krótkim czasie znajomości postanawiają się pobrać. Sara, ignoruje ostrzeżenia ojca i siostry, którzy robią wszystko co w ich mocy, by wybić jej z głowy małżeństwo, i poślubia Toma. Wkrótce potem, nowożeńcy wyjeżdżają w romantyczną podróż do Europy. Okazuje się, ze młodzi ludzie dopiero po zawarciu związku małżeńskiego zaczynają się poznawać i dowiadywać, jacy są naprawdę, co doprowadza do niezwykle napiętej atmosfery. Na domiar złego, w ślad za nimi podąża Peter, były chłopak Sary, starający za wszelką cenę zniszczyć jej małżeństwo. Idylliczny miesiąc miodowy zmienia się w koszmar. Czy młodzi i zakochani w sobie ludzie znajdą w sobie siłę, aby ich związek się nie rozpadł?

„Nowożeńcy?” w czwartek 9 lipca o 22:50 w Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *