“Tylko nie mów nikomu” i “Zabawa w chowanego” w Canal+ Dokument (wideo)

W sobotę, 23 maja o godz. 22:05 stacja CANAL+ Dokument wyemituje nowy film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. O godz. 20:00 na antenie poprzedzi go pierwsza część reportażu o pedofilii wśród księży – „Tylko nie mów nikomu”.

 

 

 

Najnowszy film dokumentalny braci Sekielskich przedstawia historię trzech chłopców – teraz dorosłych już mężczyzn – którzy padli ofiarą tego samego księdza-pedofila, Arkadiusza H. W ciągu zaledwie 4 dni od daty premiery, „Zabawa w chowanego” odnotowała ponad 5,5 miliona wyświetleń w serwisie Youtube.

Twórcy trudem i ciężarem podjętego tematu poruszyli widzów już w zeszłym roku. Film jest bowiem kontynuacją wątku pedofili w polskim kościele, któremu to Tomasz i Marek Sekielscy, poświęcili swój pierwszy dokument – „Tylko nie mów nikomu”. Film ze spektakularnym sukcesem – od dnia premiery obejrzano go w serwisie wideo ponad 23 miliony razy – wywołał do szerokiej dyskusji wiele osób. „Zabawa w chowanego” również jest ogromnym poruszeniem. Na dokument zareagowała m.in. krajowa prokuratura oraz kościelni hierarchowie.

„Tylko nie mów nikomu” – Canal+ Dokument, 23.05, godz. 20:00

„Zabawa w chowanego” – Canal+ Dokument, 23.05, godz. 22:05

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *