Tymex Boxing Night 9 w Polsacie Sport i Super Polsacie

W piątek 4 października w Częstochowie odbędzie się gala Tymex Boxing Night 9! W ringu zobaczymy m.in. Roberta Parzęczewskiego (23-1, 16 KO), Ewę Brodnicką (17-0, 2 KO) oraz Patryka Szymańskiego (19-2, 10 KO).

 

 

 

 

Parzęczewski to jeden z najciekawszych pięściarzy młodszego pokolenia. Aktualnie notuje serię siedmiu wygranych z rzędu przed czasem. Jego naporu nie wytrzymali m.in. Jackson Junior, Dariusz Sęk, a ostatnio Dmitrii Chudinov. Były tymczasowy mistrz WBA wagi średniej miał być solidnym testem Polaka. Tymczasem „Mister KO”, bo taką ksywkę nosi teraz ten zawodnik, wygrał już w drugiej rundzie.

Jego rywalem w Częstochowie będzie Patrick Mendy, który także ma na koncie zwycięstwo z Chudinovem. W przeszłości boksował w naszym kraju. Może pochwalić się m.in. pokonaniem Roberta Świerzbińskiego.

Kolejny pojedynek stoczy mistrzyni świata wagi piórkowej. Ewa Brodnicka zmierzy się z wywodzącej się z bokserskiej rodziny Edith Soledad Matthysse. Reprezentantka Argentyny to siostra Lucasa – byłego mistrza świata WBA wagi półśredniej.

– Matthysse ma kilka twarzy w ringu, ale to przecież była mistrzyni świata. Potrafi uderzyć, bo lubi iść do przodu, ale też umie przyjąć mocne ciosy, nie poddaje się w ringu. Wraz z trenerem Gusem Currenem wprowadziliśmy nieco nowinek w przygotowaniach. Ostatnio dobrze funkcjonowała praca na nogach i lewy prosty, ale teraz ćwiczymy sporo akcji, w których zatrzymuję się i wdaję się w wymiany w półdystansie. Nieźle mi to wychodziło na sparingachpowiedziała Brodnicka.

W ringu zobaczymy również Patryka Szymańskiego, Łukasza Wierzbickiego czy Tomasza Gromadzkiego.

Karta walk:

k. superpółśrednia: Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) – Patrick Mendy (18-14-3, 1 KO) – o pas międzynarodowego mistrza Polski

k. piórkowa: Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO) – Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO) – o pas mistrzyni świata

k. średnia: Patryk Szymański (19-2, 10 KO) – Denis Krieger (14-8-2, 9 KO)

k. superpółśrednia: Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO) – Louis Greene (10-1, 5 KO)

k. ciężka: Marcin Siwy (19-0, 8 KO) – Kostiantyn Dovbyshchenko (6-4-1, 3 KO)

k. superśrednia: Tomasz Gromadzki (10-2-1, 3 KO) – Sebastian Ślusarczyk (5-0, 3 KO)

k. junior ciężka: Oskar Wierzejski (1-0) – Martin Gottschall (3-0, 1 KO)

k. superpółśrednia: Aleksander Jasiewicz (0-0) – Mateusz Orynek (0-1)

Transmisja gali w piątek od 18.00 w Polsacie Sport Fight, od 19.00 w Polsacie Sport i od 20.00 w Super Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *