UEFA po raz kolejny wyróżniła Polsat Sport

Transmisja do 80 krajów, 30 kamer na stadionie, dziesiątki osób zaangażowanych w realizację meczu finałowego Ligi Europy. A w kularach stadionu w Gdańsku Dyrektor ds. Marketingu UEFA Guy-Laurent Epstein, który wręczył Zygmuntowi Solorzowi tablicę honorową dla Telewizji Polsat, jako partnera telewizyjnego i nadawcy finału.

 

UEFA wyróżniła w ten sposób Polsat Sport, którego zespół pracował nad realizacją gdańskiego wydarzenia a także całego sezonu rozgrywek.

Wyróżnienia są ważne, ale najważniejsza satysfakcja kibiców – kilku z nich dzięki uczestnictwie w naszej zabawie internetowej zobaczyło mecz z trybun Polsat Plus Areny Gdańsk. – Z Polsatem Sport spełniają się marzenia – podsumował jeden z fanów obecnych na spotkaniu rozgrywanym w Trójmieście.

To nie pierwsze wyróżnienie dla Telewizji Polsat od europejskiej federacji. W 2019 roku nasza stacja została doceniona przez UEFA, która zaprosiła Polsat do przedstawienia projektu wideo pt. „Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsacie” na prestiżowym panelu w Amsterdamie.

W finale Ligi Europy 2020/2021 zmierzyły się ekipy Villarrealu oraz Manchesteru United. 90 minut rywalizacji przyniosło po jednym golu z obydwu stron i remis 1:1. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a o triumfie hiszpańskiego klubu zdecydowały rzuty karne. Decydującą jedenastkę wykonywaną przez Davida de Geę obronił Geronimo Rulli.

Villarreal, który w 15 spotkaniach w tym sezonie LE wygrał 13 i zremisował dwa, zdobył tak cenne europejskie trofeum po raz pierwszy, ale jego trener Unai Emery – już po raz czwarty. Został pod tym względem samodzielnym rekordzistą. Trzykrotnie dokonał tego z Sevillą, poza tym jeszcze raz dotarł do finału jako szkoleniowiec Arsenalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *