UFC Fight Night w Vancouver w Polsacie Sport Extra

Zbliżająca się gala UFC w Vancouver zapowiada się rewelacyjnie! Wystarczy tylko wspomnieć, że w walce wieczoru wystąpią Donald Cerrone oraz Justin Gaethje, czyli zawodnicy, którzy zawsze są gwarancją fajerwerków. Ponadto, w rozpisce znalazł się reprezentant Polski Marcin Tybura.

 

 

 

Cerrone i Gaethje to czołówka kategorii lekkiej, w której ostatnio oglądaliśmy walkę o mistrzowski pas. Khabib Nurmagomedov poddał w trzeciej rundzie Dustina Poiriera na gali UFC 242 w Abu Dhabi. Czy zbliżający się pojedynek dwóch efektownych zawodników może wyłonić kolejnego pretendenta? Raczej nie, aczkolwiek szczególnie ten drugi może zyskać bardzo dużo. Jeszcze niedawno miał na koncie dwie porażki z rzędu. Aktualnie notuje serie dwóch zwycięstw, a kolejne tylko wzmocni jego pozycję w czołówce dywizji do 70 kilogramów.

Gaethje to zawodnik, którego nie da się nie lubić w oktagonie. Zawsze wychodzi z zamiarem ostrej wymiany ciosów. Rywale niemal zawsze są zmuszeni do przyjęcia warunków narzuconych przez „Highlighta”, który nie dość, że bije bardzo mocno, to korzysta z potężnych niskich kopnięć. To one zniszczyły Michaela Johnsona w debiucie, to one niemal nie przełamały Poiriera i to one mogły zaskoczyć Edsona Barbozę, czyli wybitnego zawodnika pod względem właśnie kopnięć. To własnie z Brazylijczykiem walczył w tym roku, wygrywając w połowie pierwszej rundy.

Cerrone to również niezwykle efektowny zawodnik, który również lubi walkę w stójce. Nie przepada natomiast za ostrą presją narzucaną przez przeciwników, a Gaethje z pewnością będzie robił swoje. Choć „Kowboj” od lat przeplata wygrane z porażkami, to nigdy nie boi się wyzwań, a takim zdecydowanie jest zbliżające się starcie. To zwiastuje gigantyczne emocje, nawet jeśli pojedynek miałby potrwać tylko kilkadziesiąt sekund.

Na gali w Vancouver będziemy mieli polski akcent. Do oktagonu wejdzie mający zaledwie jedno zwycięstwo w ostatnich czterech walkach Marcin Tybura. Jego rywalem będzie Augusto Sakai, który w UFC jeszcze nie przegrał.

– Być może poszukamy parteru? Ale to na pewno nie będzie jedyne wyjście na ten pojedynek. Myślę, że uda mi się też uruchomić kopnięcia, których ostatnio zabrakło z różnych względów. O zapasach też nie zapominamyzdradza Tybura.

Karta główna:

k. lekka: Donald Cerrone (36-12-1NC, 10 KO, 17 SUB) – Justin Gaethje (20-2, 17 KO, 1
SUB)

k. półciężka: Glover Teixeira (29-7, 17 KO, 8 SUB) – Nikita Krylov (25-6, 10 KO, 15
SUB)

k. ciężka: Todd Duffee (9-3, 3 KO) – Jeff Hughes (10-2, 4 KO, 1 SUB)

k. średnia: Uriah Hall (14-9, 11 KO, 1 SUB) – Antonio Carlos Junior (10-3-1NC, 8
SUB)

k. półciężka: Misha Cirkunov (14-5, 4 KO, 8 SUB) – Jimmy Crute (10-0, 4 KO, 3 SUB)

Karta wstępna:

k. ciężka: Marcin Tybura (17-5, 7 KO, 6 SUB) – Augusto Sakai (13-1-1, 10 KO)

k. kogucia: Cole Smith (7-0, 2 KO, 3 SUB) – Miles Johns (8-0, 1 KO, 2 SUB)

k. średnia: Andrew Sanchez (11-4, 5 KO, 2 SUB) – Marvin Vettori (13-4-1, 2 KO, 8
SUB)

k. kogucia: Brad Katona (8-1, 1 KO, 2 SUB) – Hunter Azure (7-0, 3 KO, 1 SUB)

k. piórkowa: Chas Skelly (17-4, 3 KO, 10 SUB) – Jordan Griffin (17-6, 5 KO, 8 SUB)

k. kogucia: Louis Smolka (15-6, 6 KO, 7 SUB) – Ryan McDonald (10-1, 3 KO, 3 SUB)

k. piórkowa: Kyle Prepolec (12-6, 7 KO, 3 SUB) – Austin Hubbard (10-3, 4 KO, 2 SUB)

Transmisja gali UFC Fight Night w Vancouver od północy w nocy z soboty na niedzielę, 14/15 września, w Polsacie Sport Extra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *