UK SUBS i ALVIN GIBBS & DISOBENDIENT SERVANTS potwierdzają swój udział podczas Rock na Bagnie

Oba zespoły miały zagrać na Bagnie w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany. Do lipca przyszłego roku wszystko jednak powinno się udać i podczas 11 edycji Rock na Bagnie zobaczymy legendarnych Brytyjczyków!

 

UK SUBS jeden z pierwszych zespołów pierwszej fali brytyjskiego punka. Założony w 1976 r. przez Charlie Harpera (ur. 1944r.), wcześniej związanego ze sceną rhythm and blues. Określani też jednym z pierwszych zespołów street punk.

 

 

Zespół gościł w audycjach Johna Peela i występował w słynnym punkowym klubie The Roxy. W 1979 GEM Records wydało ich pierwszy album “Another Kind of Blues”. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album „Crash Course” (1980) i single „Stranglehold” czy „Tomorrow’s Girls” a kilku ich piosenkom udało się wejść do Top 40 brytyjskiej listy singli. Nie sposób wymienić z kim do tej pory zespół dzielił scenę, ale m.in. byli to: THE POLICE, MISFITS, THE RAMONES… Kapela niemal każdego roku jest jedną z głównych atrakcji Rebellion Festival w Blackpool w Anglii a ich utwór „Down on the Farm” został nagrany przez Guns N’Roses na płycie „The Spaghetti Incident” trafiając też do koncertowego repertuaru grupy. Piosenka „Warhead” (chyba najczęściej coverowana przez innych wykonawców, w Polsce m.in. przez Kazika Staszewskiego) pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu „To właśnie Anglia” z 2006.

UK Subs zapisali się też grubą czcionką w historii polskiego rocka, grając jako pierwszy zagraniczny zespół całą trasę koncertową po Polsce wraz z REPUBLIKĄ w 1983r. Wszystkie koncerty (13) zostały wówczas wyprzedane a cała trasa była szeroko komentowana w mediach i uważnie obserwowana przez smutnych panów z SB.

Pomimo swojego wieku (76 lat) Charlie Harper jest nadal aktywny, lecz od pewnego czasu częściej wspomina o przejściu na emeryturę. Koncert podczas Rock na Bagnie może być więc jedną z ostatnich okazji zobaczenia UK Subs na żywo w Polsce.

Występ UK Subs pierwszego dnia festiwalu (02.07) to jednak nie wszystko, gdyż następnego wieczora ponownie na bagiennej scenie zobaczymy w akcji dwóch muzyków UK Subs wspieranych przez gitarzystę innej legendy brytyjskiego punka z zespołu Ruts DC w formacji:

Alvin Gibbs & The Disobedient Servants

 

 

Alvin Gibbs najdłuższy stażem basista UK Subs, kiedyś był też basistą w zespole Iggy Popa i grał w supergrupie Urban Dogs. To właśnie z Subsami przyjechał do Polski w 1983 roku na legendarną trasę koncertową z zespołem Republika. Potem jeszcze kilka razy odwiedzał nasz kraj. Jego nowy zespół istnieje od niespełna trzech lat, ale zdążył już wydać dwie płyty „Ghost Train” i „Your Disobedient Servants”. Na każdej znalazły się piosenki nawiązujące do punk rocka w stylu 1977 roku, garage rocka lat 60. i rock’n’rolla.

Gibbsowi podczas koncertów towarzyszą nieraz tuzy sceny punkowej takie jak: Brian James (The Damned / Lords Of The New Church), Gizz Butt (Prodigy, English Dogs), Leigh Heggarty (Ruts DC), Mick Rossi (Slaughter & The Dogs), Timo Kaltio (Hanoi Rocks / Cheap ‚N’ Nasty), Mel Wesson (producent muzyczny związany m.in z The Verve, U.K. Subs, filmami Mission Impossible 2, Batman Begins, Hannibal etc) Steve Crittall , (The Godfathers) , James Stevenson (Generation X / Chelsea / The Cult / The Alarm) Barrington Francis (The Saints), Jamie Oliver (U.K. Subs). Lista muzyków związanych z The Disobedient Servants jak widać jest jak widać imponująca.

Podczas Rock na Bagnie Alvinovi towarzyszyć będą: Jamie Oliver (perkusista UK Subs ) i Leigh Heggarty ( gitarzysta The Ruts/Ruts DC). W repertuarze zespołu pojawią się również utwory ich macierzystych grup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *