Ultraliga League of Legends na antenie Polsat Games

Od 1 października na antenie kanału Polsat Games transmitowana będzie Ultraliga. Jest to projekt, w którym osiem drużyn będzie rywalizowało ze sobą w League of Legends, a w puli nowej polskiej ligi znajdzie się 100 tysięcy złotych.
 

 
Pomysłodawcą projektu jest firma Frenzy, powiązana z nowopowstałym kanałem Polsat Games. Pula nagród jak na pierwszy sezon rozgrywek musi budzić podziw. Wiadomo już, że część spotkań fazy zasadniczej i cała faza play-off będzie rozgrywana w trybie offline, w nowoczesnym studiu esportowym w Warszawie.
Studio Polsatu Games jest pierwszym tego typu w Polsce. Na przestrzeni 500 metrów kwadratowych stworzono miejsce, które wyposażeniem przewyższa większość studiów sportowych. Zmagania elektronicznych atletów kibice będą obserwowali za pośrednictwem ponad dwudziestu kamer, a dla zespołów stworzono również pomieszczenie umożliwiające rozgrzewanie się przed właściwą rywalizacją!
– Pokażemy esportowe zmagania w sposób w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce – tłumaczy Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat GamesOprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny esportowe. 
Na razie nie wiadomo zbyt wiele o zaproszonych drużynach ani o komentatorach, którzy będą zajmowali się oprawą Ultraligi. Wiadomo jednak, że będą musieli przejść specjalne szkolenia, uwzględniające standardy towarzyszące transmisjom telewizyjnym. Te będą prowadzone wyłącznie w języku polskim, więc komentatorzy muszą wyzbyć się stosowania angielskiego nazewnictwa i słów pochodzących z gwary graczy.
Wiadomo już, że rozgrywki będą transmitowane w poniedziałki i wtorki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *